Kask GPA First Lady 4S

Dostępność: 5-12 dni

2 983,00 zł

Opis produktu

Kaski GPA z czerwonej linii 4S składają się z czterech warstw

1S Skorupa zewnętrzną absorbuje wstrząs i zmniejsza energie uderzenia. Składa się z ABS i poliwęglanu.

2S Warstwa środkowa z elastomeru redukuje dalszą energię uderzenia. Elastomer jest używany w lotach kosmicznych i wyścigach samochodowych.

3S Skorupa środkowa podwójnie absorbuje wstrząsy. Składa się z poliamidu i fiberglassu. Fiberglass jest tworzywem kompozytowym powstającym w wyniku połączenia ze sobą włókien szklanych wraz z odpowiednio zmodyfikowaną żywicą poliestrową.

4S Skorupa wewnętrzna z pianki EPS redukuje dalszą energię uderzenia i chroni głowę przed zranieniem. Jest odpowiednikiem skorupy wewnętrznej użytej w wersji Speed Air 2X i First Lady 2X.

Kask First Lady 4S przeznaczony jest dla kobiet. Posiada duży daszek, który chroni przed słońcem. Kask posiada unikalny system wentylacji. Duże otwory wentylacyjne z przodu, na bokach i z tyłu kasku zapewniają optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz. Nawet przy małych prędkościach jazdy i zapobiegają akumulacji ciepła. Aerodynamiczny kształt zmniejsza opór powietrza. Zewnętrzna skorupa wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, wewnętrzna z tworzywa poliestrowego amortyzującego wstrząsy pokrytego tkaniną CoolMax. Kask First Lady 4S to idealne połączenie bezpieczeństwa, komfortu i nowoczesnego design. Kask jest lekki, łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Posiada wymienną, oddychająca wyściółka z pianki, którą można wyprać.

Kask znanej i cenionej marki GPA. GPA był pierwszym producentem, który wprowadził na rynek kaski jeździeckie z homologacją. Firma zdobyła doświadczenie w branży zawodów samochodowych.

GPA jest firmą, która od początku funkcjonowała w dziedzinach zaawansowanych technicznie materiałów. Używają najnowszej technologii do produkcji sprzętu jeździeckiego. W swoich produktach stosują materiały o wysokich parametrach technicznych, łączące bezpieczeństwo i wygodę.

Użyte materiały w kaskach:

  • włókno węglowe, z uwagi na trwałość i lekkość, jest stosowane przede wszystkim w aeronautyce
  • texalium używa się do konstrukcji samochodowych
  • lekkie aluminium znajduje zastosowanie w kolarstwie
  • tworzywo Lorica z kolei jest odporne na działanie wody i estetyczne

GPA korzysta z pomocy zawodowych jeźdźców. Każdy z nich testuje nowe produkty i doradza zespołom technicznym zmiany, które pozwalają udoskonalić produkt. Aby jakość kasków była jak najwyższa, profesjonalni zawodnicy doradzają w następującym zakresie: dobór tkanin i materiałów, zróżnicowanie w zależności od dyscypliny, wentylacja, przewiewność, wygoda i pokrycie zewnętrzne.

Kaski GPA są testowane przez najlepszych jeźdźców.

Fakt, że prototypy kasków były przed wprowadzeniem na rynek testowane przez najlepszych na świecie jeźdźców jest gwarancją satysfakcji i niezawodności.

Skorupa zewnętrzna: wtryskiwane tworzywo ABS.

Warstwa wewnętrzna: polistyren o wysokiej gęstości. Nierdzewna metalowa siateczka.

Obwód głowy mierzymy około 1 cm nad brwiami, taśma miernicza ma przylegać do skóry.

Produkty powiązane