PRO-LINEN BREED 15KG

Pro-Linen Breeding 15 kg

Dostępność: 3-10 dni

115,43 zł

119,00 zł brutto

-3%

Przecena !

Opis produktu

Pro-Linen Breeding - skoncentrowana pasza do podawania z owsem, zaspokajająca indywidualne potrzeby koni hodowlanych. Gotowe rozwiązanie dla dumnych hodowców.

Pro-Linen Breeding

Jesteś doświadczonym hodowcą, udało Ci się wiele osiągnąć. Tematy hodowlane nie są Ci obce, doskonale wiesz, że ogromny wpływ na wyniki hodowlane ma odpowiednie żywienie. Nie pozwól żeby Twoja wiedza i doświadczenie zostały przyćmione przez mało efektywne żywienie. Doskonale znasz realia hodowlane, wiesz jak cenny jest Twój czas i pieniądze. Liczą się proste, skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Pro-Linen Breeding to gotowe rozwiązanie, które bez konieczności wprowadzania rewolucji żywieniowej przyniesie pożądane efekty. Większa koncentracja mieszanki gwarantuje o połowę mniejsze wydatki.

Pro-Linen Breeding zawiera specjalnie dobrane komponenty korzystnie wpływające na rozwój płodu, kondycję wysoko źrebnych klaczy, klaczy w laktacji doskonale sprawdza się w żywieniu źrebiąt podczas intensywnego wzrostu. Z wysoką zawartością białka oraz witamin i minerałów pochodzących z organicznych źródeł. Jednocześnie nie dostarcza nadmiernej ilości szybko uwalnianej energii. Dzięki starannie przemyślanej recepturze i skoncentrowanej formule, Pro-Linen Breeding idealnie sprawdza się jako uzupełnienie diety opartej na pastwisku, sianie i owsie.

 

Cechy produktu:

- wysokiej jakości białko bogate w lizynę, treoninę i metioninę

- stabilnie uwalniana energia nie dająca efektu nadpobudliwości

- wysoka koncentracja witamin i minerałów

- niska zawartość skrobi i cukrów

- odpowiedni bilans wapnia i fosforu

- innowacyjna formuła Pro Active Organic Complex™

- strawność na najwyższym poziomie

Przeznaczenie:

Pro-Linen Breeding to pasza uzupełniająca, przeznaczona zarówno dla źrebiąt będących w pierwszym roku swojego życia jak i klaczy w ostatnich miesiącach ciąży oraz w okresie laktacji.

Precyzyjnie zaprojektowany skład:

Lizyna, treonina i metionina to najważniejsze aminokwasy w żywieniu koni. Lizyna jest szczególnie cennym aminokwasem dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Białko w mleku klaczy jest bogatym źródłem lizyny dla źrebięcia, co za tym idzie klacz w okresie laktacji potrzebuje dużej ilości tego cennego aminokwasu do produkcji mleka. Białko jest też niezbędne do budowania tkanki łożyska oraz płodu. Soja oraz lucerna są najlepszymi źródłami tego cennego aminokwasu.

Niska zawartość skrobi i cukrów, przy wysokiej ilości węglowodanów strukturalnych, daje zrównoważoną energię bez efektu nadpobudliwości. Jednocześnie nie naraża organizmu na choroby wywołane przekarmianiem paszą wysokoskrobiową.

Odpowiedni balans między wapniem a fosforem jest kluczowy do prawidłowego rozwoju szkieletu młodego organizmu. Odpowiednio dobrane proporcje gwarantują prawidłowe przenikanie wapnia i fosforu, ale również miedzi, cynku i manganu do krwioobiegu.

Korzyści wynikające ze stosowania Pro-Linen Breeding™

- dzięki skoncentrowanej formule obniżysz koszty żywienia, jednocześnie dostarczając wysoką dawkę witamin i minerałów

- dostarczysz najwyższej jakości białko bogate w lizynę, metioninę i treoninę zapewniając odpowiedni budulec rozwijającemu się organizmowi

- przewaga cennego włókna dostarczy bezpiecznej i stabilnie uwalnianej energii

- Pro Active Organic Complex™ to sprawdzona od wielu lat formuła wzbogacająca najlepsze produkty serii Pro-Linen

Zapoznaj się ze szczegółowym składem ilościowym i jakościowym oferowanej paszy. Zwróć uwagę na źródła minerałów i witamin oraz ich koncentrację i proporcje. Szczególne znaczenie dla koni mają witaminy A, D, E oraz pierwiastki: cynk, miedź, biotyna, selen, mangan i kobalt.

Skład: śruta sojowa, jęczmień, prasowane nasiona lnu, lucerna granulowana, otręby pszenne, łuska owsiana, suszone owoce (czarne porzeczki, jabłka), melasa z buraka cukrowego otręby ryżowe Rice Boost™, łuska słonecznika, , sól, drożdże piwne, prasowane nasiona czarnego kminku, Pro Aktiv Organic Complex™(Pro yeast live™- żywe kultury drożdży otoczkowane, organiczny selen Sel-plex®, Bio-plex® glicynowe chelaty: miedziowy, cynkowy, manganowy, żelazowy, kobaltowy)

Składniki analityczne:

Białko surowe 20,5 %

Tłuszcz surowy 6 %

Włókno surowe 9 %

Popiół surowy 11 %

Energia Strawna 12,5 MJ/kg

Dodatki w 1 kg:

Wit. A 28000 IE

Wit. D3 3000 IE

Wit. E 800

Sód 1,2%

Jod 1 mg

Selen 0,7 mg

Miedź 107 mg

Cynk 252 mg

Żelazo 225 mg

Kobalt 1 mg

Mangan 14p mg

Zalecenia żywieniowe:

Pro-Linen Breeding sprawdzi się jako uzupełnienie treściwe codziennej diety złożonej z owsa lub mieszanek wielozbożowych. Należy skarmiać go jako uzupełnienie przy stosowaniu odpowiedniej ilości pasz objętościowych (siano, zielonka pastwiskowa).

Klacze:

1-7 miesiąc 100g ProLinen Breeding / 100kg

7-11 miesiąc 150g PL Breeding / 100kg

Laktacja 0-3 mies 200g PL Breeding / 100kg

Źrebięta:

źrebięta 0-6 miesięcy 550g na każde 100kg masy ciała.

6-12 miesięcy 350g/100kg masy ciała.

od 12 miesiąca do dorosłości 250g/100kg masy ciała.

Zaleca się podzielenie dawki na 3 posiłki dziennie oraz dodanie do każdego z nich dużej garści sieczki Alfibre Lucerne. Należy pamiętać o stałym dostępie do czystej wody oraz zapewnienie siana w ilości nie mniej niż 1,8 kg 100kg masy ciała.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: