PRO-LINEN HARMO 20KG

Pro-Linen Harmonic Musli 20 kg

Dostępność: 3-10 dni

119,31 zł

123,00 zł brutto

-3%

Przecena !

Opis produktu

Pro-Linen Harmonic Musli™ pełnoporcjowa pasza dla koni, specjalnie zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby pokarmowe oraz zachować pod kontrolą temperament u koni wykorzystywanych w konkurencji ujeżdżenia.

Cechy produktu:

- doskonałe źródło wolo uwalnianej energii

- bez efektu nadpobudliwości

- nie zawiera owsa

- optymalny skład i innowacyjne formuły

- pomaga budować muskulaturę

Wyjątkowy skład: Specyficzny rodzaj wysiłku, jakiemu poddawane są konie w ujeżdżeniu, wymaga indywidualnego podejścia żywieniowego. Harmonic Musli™ jest paszą strukturalną wolną od owsa, w zamian za to zawierającą komponenty bogate we włókno. Wysoki udział lucerny i suszu owocowego oraz wysłodków buraczanych pomógł w mieszance obniżyć zawartość skrobi, dzięki czemu podawana pasza nie powoduje u koni efektu nadpobudliwości. Dodatek wartościowych olejów w połączeniu z dużą zawartością włókien pokarmowych zapewnia odpowiedni poziom energii, która jest wolno uwalniana.

U koni biorących udział w dyscyplinie ujeżdżenia pożądana jest odpowiednia muskulatura, dlatego Harmonic Musli™ zawiera komponenty korzystnie wpływające na przyrost tkanki mięśniowej. Lucerna i łuska sojowa posiadają wysokiej jakości białka o korzystnym profilu aminokwasowym, które zostały dodatkowo zbilansowane lizyną i metioniną. Otręby Ryżowe Rice Boost™ zostały dodane ze względu na ich pozytywny wpływ na przyrost muskulatury. Zawarta w nich witamina E, jest naturalnym przeciwutleniaczem, chroniącym tkanki serca oraz mięśnie szkieletowe.

Konie w treningu ujeżdżeniowym mają stawiane wysokie wymagania. Oczekuje się od nich długotrwałego wysiłku, pełnego skupienia oraz opanowania podczas całego treningu. Dlatego oprócz elementów budulcowych niezbędne jest dostarczanie im odpowiedniej ilości minerałów i witamin. W paszy pełnoporcjowej Harmonic Musli™ została zastosowana formuła Pro Active Organic Complex™. Zawiera ona między innymi chelatowe związki Bio-plex® oraz organiczną formę selenu Sel-plex®, który inaktywuje wolne rodniki. Zastosowanie biodostępnych komponentów gwarantuje najwyższą przyswajalność witamin i minerałów.

Formuła Pro Active Organic Complex™ jest również bogata w żywe kultury drożdży otoczkowanych. Pełni rolę probiotyku, wpływając tym samym na zachowanie mikroflory jelit i funkcjonowanie przewodu pokarmowego w dobrej kondycji, co z kolei gwarantuje większą przyswajalność podawanej paszy oraz syntezę witamin z grupy B i K.

Specyfika treningu ujeżdżeniowego, wysokie wymagania oraz wyjazdy na zawody przyczyniają się do wzrostu nadpobudliwości u koni trenowanych w tej dyscyplinie. Harmonic Musli™ jest wzbogacony w składniki, które mogą pomóc uzyskać koniom odprężenie. Zastosowana melisa ma działanie uspokajające. Natomiast podwyższona zawartość magnezu może mieć wpływ na poprawne funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśni. Może pomóc w metabolizmie komórkowym i w redukcji napięcia nerwowego oraz mięśni. Witamina B6 wchodząca w skład mieszanki jest gwarantem prawidłowego wchłaniania magnezu.

Czarna porzeczka wchodząca w skład Harmonic Musli™ jest źródłem naturalnych form witamin C, A oraz witamin z grupy B, dostarcza również naturalną biotynę oraz kwas foliowy. Ponadto zawiera flawonoidy - antyoksydanty hamujące powstawanie w organizmie wielu toksycznych związków. Jest również źródłem wapnia, potasu, magnezu i cynku.

Masz koni, któremu stawia się bezkompromisowe wymagania żywieniowe? Chcesz im sprostać? Skorzystaj z Harmonic Musli™ i zapewnij mu:

- optymalnie zbilansowaną, wolną od owsa mieszankę paszową

- wysokiej jakości oleje oraz włókna pokarmowe

- Pro Active Organic Complex™ - pierwiastki śladowe, minerały i probiotyki w najbardziej biodostępnej formie

- podwyższoną ilość organicznego selenu Sel-Plex®

-wysoką zawartość witaminy E - naturalnego przeciwutleniacza, również w organicznej formie

- źródło wolno uwalniającej energii

- aminokwasy stanowiące budulec do rozwoju muskulatury

- paszę wpływającą na szybką regenerację mięśni po treningu

- naturalne witaminy

- ukojenie nerwów

- zdrowie układu pokarmowego

Zaoszczędzisz a jednocześnie poprawisz jakość diety Twojego konia. Jak to możliwe? Stosuj regularnie paszę pełnoporcjową Harmonic MusliTM, a zaoszczędzisz co najmniej 100 zł w skali miesiąca. Jej optymalnie zbilansowany skład może pomóc Ci uniknąć stosowania dodatkowych suplementów poprawiających masę ciała oraz dostarczających witaminy i minerały.

Chcesz zadbać o zdrowie swojego konia? Wypróbuj Harmonic Musli™ i przekonaj się o jego skuteczności. Stosuj go regularnie, a już po miesiącu zobaczysz zdumiewające efekty.

Zapoznaj się ze szczegółowym składem ilościowym i jakościowym oferowanej paszy. Popatrz na zawartość aminokwasów. Zwróć uwagę na źródła minerałów i witamin oraz ich koncentracje i proporcje. Szczególne znaczenie dla koni w treningu ujeżdżeniowym mają witamina E oraz pierwiastki: cynk, miedź, selen oraz magnez.

Skład: płatki jęczmienne, lucerna granulowana, płatki kukurydziane, suszone owoce (czarna porzeczka, jabłka), melasa z buraka cukrowego, surowy olej sojowy, otręby ryżowe Rice Boost™, siekana lucerna, łuska sojowa, łuska słonecznika, otręby pszenne, prasowane nasiona lnu, melisa, sól, drożdże piwne, mieszanina olei tłoczonych na zimno (lniany, rzepakowy, rydzowy, z ogórecznika), Pro Active Organic Complex™ (Pro yeast live™ - żywe kultury drożdży otoczkowane, organiczny selen Sel-plex®, Bio-plex® glicynowe chelaty: miedziowy, cynkowy, manganowy, żelazowy, kobaltowy)

Składniki analityczne:

Białko surowe 12,9%

Tłuszcz surowy 5,5%

Włókno surowe 11%

Popiół surowy 6,0%

Skrobia 24,1 %

Energia Strawna 12,5 MJ/kg

Dodatki w 1 kg:

Wapń 0,9%

Fosfor 0,3%

Lizyna 0,45%

Metionina 0,25%

Wit. A(E 672) 17000 IE

Wit. D3(E 671) 1350 IE

Wit. E 575 mg

B1 10,12 mg

B2 13,1 mg

B6 6,10 mg

B12 38,69 mcg

Sód 1,2%

Magnez 0,25%

Jod 1,2 mg

Selen 0,52 mg

Miedź 35 mg

Cynk 240 mg

Żelazo 120 mg

Kobalt 1,12 mg

Mangan 130 mg

Chl. cholinowy 505 mg

Biotyna 350 mcg

Zalecane żywienie: W zależności od intensywności treningu i wagi konia 350 g - 700 g na 100 kg masy ciała w pełni pokrywa zapotrzebowanie minerałowo-witaminowe. Można podawać w ilości 50/50 z owsem, wówczas jednak zaleca się uzupełnienie diety w dodatki minerałowo-witaminowe.

W przypadku karmienia koni chorych dietę należy skonsultować z lekarzem weterynarii.