ALFIBRE REGULAR 15

Pro-Linen Alfibre Regular 15 kg

Dostępność: 3-10 dni

89,00 zł

89,00 zł za szt.

Opis produktu

Pro-Linen Alfibre Regular™ | Urozmaicona sieczka z lucerny dla koni

Nawet niewielka ilość sieczki z lucerny urozmaicona olejami i organicznymi minerałami to zdrowy dodatek diety Twojego konia. Jeśli stosowana przez Ciebie sieczka jest wzbogacona o włókniste komponenty, może ona dodatkowo spowolnić pobieranie paszy treściwej. Tą metodą możesz u wesprzeć procesy trawienne Twojego konia.

Sieczka z lucerny urozmaicona minerałami, trawami niskocukrowymi oraz komponentami zasobnymi we włókna pokarmowe.

Główne cechy produktu

- urozmaicony dodatek diety

- spowalnia pobieranie paszy treściwej

- wsparcie procesów trawiennych

- bogate, prozdrowotne składniki

Przeznaczenie:

Pasza uniwersalna. Idealna dla koni wszystkich ras i dyscyplin, wykorzystywanych zarówno w sportach profesjonalnych jak i do rekreacji.

Składniki Pro_linen Alfibre Regular™

Mieszanka traw niskocukrowych uprawianych w jednym z najczystszych regionów Polski dodaje sieczce Alfibre Regular aromatycznego, łąkowego zapachu, który pobudza u koni apetyt.

Dodatki olejów tłoczonych na zimno oraz żywych kultury drożdży selenowych Selplex® sprawiają, że sieczka Alfibre Regular™ może w doskonały sposób wesprzeć procesy trawienne zachodzące w układzie pokarmowym Twojego konia.

Sieczka Alfibre Regular™ stosowana jako dodatek do paszy treściwej lub jako pasza podstawowa zmusza konia do wolniejszego pobierania karmy sprzyjając procesowi żucia. Dzięki temu wytwarzane są większe ilości śliny, co przyczynia się do obniżenia pH treści żołądka minimalizując ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej.

Alfibre Regular™ jest źródłem wysokiej jakości włókien pokarmowych, które dostarczają wolno uwalnianej energii i zbliżają końską dietę do naturalnych zachowań żywieniowych występujących u dziko żyjących koni. To wszystko sprawia, że sieczka Alfibre Regular może zaspokoić naturalne potrzeby Twojego konia, szczególnie kiedy ma ograniczony dostęp do pastwiska.

Formuła Pro Active Organic Complex™

Myśląc o zdrowiu Twojego konia sieczkę Alfibre Regular dodatkowo wzbogacono o Pro Active Organic Complex™. Formuła ta zawiera pierwiastki śladowe o najwyższej biodostępności oraz charakteryzuje się wybitnymi właściwościami probiotycznymi. Dzięki temu stosując Alfibre Regular oprócz poprawy masy ciała konia możesz dostarczyć mu odpowiednie minerały i zadbać o dobrostan jego układu pokarmowego.

Stosując Pro-Linen Alfibre Regular™ w żywieniu swojego konia możesz:

- wydłużyć czas pobierania paszy treściwej, tym samym zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych

- dostarczyć smakowicie pachnącą sieczkę, która pobudza apetyt

- zaspokoić jego naturalne potrzeby, kiedy ma ograniczony dostęp do pastwiska

- zmniejszyć ilość owsa w diecie, tym samym zmniejszyć ryzyko nadpobudliwości

- dostarczyć wysokiej jakości paszę objętościową jako uzupełnienie siana

- uzupełnić niedobory wapnia w dawce pokarmowej

- zapewnić dostęp do związków mineralnych charakteryzujących się najwyższą biodostępnością

Wprowadź na stałe do diety swojego konia sieczkę Pro-Linen Alfibre Regular™, a zaspokoisz jego naturalne potrzeby. Ciesz się jego zdrowiem i świetną kondycją. Stosuj ją regularnie, a szybko zobaczysz efekty.

Skład: sieczka z lucerny, peletyzowana mieszanka traw niskocukrowych, (m.in. tymotka łąkowa, kostrzewa czerwona, kupkówka pospolita), melasa z buraka cukrowego, łuska słonecznika, mieszanka olejów tłoczonych na zimno, odtłuszczone prasowane nasiona lnu, Pro-Active Organic Complex™ (żywe kultury drożdży otoczkowanych Sacharomyces Cerevisiae, organiczny selen Selplex®, związki chelatowe Bioplex® glicynowe chelaty: miedziowy, cynkowy, manganowy, żelazowy, kobaltowy)

Składniki analityczne:

Białko: 12,5%

Olej: 2,5%

Włókno: 28%

Energia strawna(MJ/kg): 10,5

Dodatki w 1 kg:

Cynk 93 mg

Manga 48 mg

Miedź 22 mg

Jod 0,6 mg

Kobalt 0,6 mg

Selen 0,25 mg

Wit. A 5000 ie

Wit. D3 550 ie

Wit. E 250 mg

Magnez 230 mg

Wit. B1 4,6 mg

Wit B2 5,888 mg

Wit. B6 3 mg

Wit. B12 9 mcg

Biotyna 130 mcg

Kw. nikotynowy 9,2 mg

Kw. foliowy 2,3 mg

Chlorek choliny 220 mg

Kwas Pentotenowy Ca 6,5 mg

Zalecane żywienie:

Sieczkę Alfibre Regular™ można podawać jako paszę podstawową lub zmieszaną z owsem w zależności od kondycji i typu użytkowego konia w ilości 150- 400 gr/ 100 kg masy ciała. W przypadku karmienia koni chorych dietę należy skonsultować z lekarzem weterynarii.