JU WARM IT

4 sztuki

Warm It żel rozgrzewający 500ml

Wysyłka: 24h

88,00 zł

Opis produktu

Rozluźniający żel rozgrzewający warm it został opracowany z myślą o koniach sportowych, będących w trakcie leczenia kontuzji, przetrenowanych oraz zmagających się ze sztywnością ruchową.

Preparat rozgrzewający warm it:

Przyspiesza procesy naprawcze w tkankach
Przynosi ulgę w bólach mięśni, stawów, więzadeł i ścięgien
Silnie pobudza krążenie w obrębie przeciążonych i zmęczonych kończyn
Doskonale znosi sztywność i dolegliwości bólowe u koni ze zwyrodnieniami i reumatyzmem
Nie powoduje uczucia pieczenia i parzenia w miejscu aplikacji
Specjalnie opracowana formuła zapewnia długotrwałe i efektywne działanie.
 
Produkt ZAWIERA substancje uznaną przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środek dopingujący (VANILLYL BUTYL ETHER), wskazany w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).
Nie stosować produktu przed i podczas zawodów - okres karencji wynosi 7 dni.


SKŁADNIKI AKTYWNE:

CAMPHOR, WORMWOOD EXTRACT, CALENDULA EXTRACT, ARNICA EXTRACT, CINNAMON ESSENTIAL OIL, CLOVE ESSENTIAL OIL, VANILLYL BUTYL ETHER, MENTHOL.

Produkt zawiera substancję dopingującą VANILLYL BUTYL ETHER - NIE STOSOWAĆ PODCZAS ZAWODÓW.
Czas karencji wynosi 7 dni.


OPTYMALNA SIŁA ROZGRZEWANIA
Zestaw i stężenia składników preparatu warm it, zostały dobrane w taki sposób aby zapewnić optymalny i długotrwały efekt rozgrzewania, bez uczucia pieczenia czy parzenia.
Stężenie składników rozgrzewających (połączenie kamfory z eterem butylowo-wanilowym) skonfigurowano w taki sposób, aby wpływały one na poprawę cyrkulacji krwi i działały rozgrzewająco oraz rozluźniająco.

Kamfora działa przeciwbólowo, a po zastosowaniu miejscowym, pobudza i odczula nerwy czuciowe, poprzez aktywację wrażliwych na ciepło receptorów waniloidowych TRP podtypu 1 (TRPV1) i TRPV3, wzmagając ukrwienie tkanek i pobudzając mikrokrążenie.

W trosce o redukcję potencjału drażniącego, warm it zawiera eter butylowo-wanilowy, korzystniej działający na  skórę, niż standardowe substancje rozgrzewające (np. kapsaicyna).

Wykorzystany w produkcie mentol, poprzez podrażnienie receptorów termicznych w skórze, obniża wrażliwość włókien czuciowych, które przewodzą ból. Dzięki temu składnik działa miejscowo znieczulająco i rozkurczowo, wzmacniając rozgrzewające i pobudzające działanie kamfory.


SIŁA Z NATURY = OLEJKI ETERYCZNE I EKSTRAKTY ROŚLINNE
Kombinacja olejków eterycznych z cynamonu i goździka, dzięki właściwościom rozluźniającym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym, przynosi ulgę przetrenowanym tkankom i niweluje napięcia mięśniowe.
Mieszanina olejków znosi również uczucie sztywności stawów.
Oba olejki wykazują dodatkowe działanie rozgrzewające i wspomagające ukrwienie, przez co doskonale sprawdzają się w łagodzeniu dolegliwości zwyrodnieniowych i reumatoidalnych. 

Ekstrakt z arniki górskiej wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Pobudza krążenie, dzięki czemu skutecznie rozprasza nagromadzone w uszkodzonych tkankach płyny (krew, osocze czy limfę) oraz skutecznie usuwa obrzęki i krwiaki.
Zawarte w ekstrakcie z arniki helenalina i dihydrohelenalina, hamują aktywację czynników transkrypcyjnych (FN-kappa-B i NF-AT), uczestniczących w indukcji procesu zapalnego.

Seskwiterpeny i flawonoidy obecne w ekstrakcie z nagietka lekarskiego, wykazują zdolność inhibicji enzymów COX1 i COX2, odpowiedzialnych za produkcję mediatorów odczynu zapalnego oraz właściwości przeciwbólowe.

Ekstrakt z bylicy piołun, z uwagi na silne działanie przeciwbólowe i rozluźniające, doskonale sprawdza się w leczeniu zwyrodnień stawowych i reumatyzmu.
Ponadto doskonale łagodzi bóle mięśniowe, kostne i stawowe oraz znosi sztywność podczas ruchu.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć