Podkolanówki jeździeckie

Komfortowa jazda konna nie jest możliwa bez zapewnienia sobie wygodnej odzieży. Poza bryczesami czy toczkiem warto mieć także dopasowane podkolanówki jeździeckie. Dzięki temu w trakcie uprawiania sportu nic nie powinno Państwa uwierać.

Dlaczego warto mieć dobre podkolanówki do jazdy konnej ? 

Gwarantują one przede wszystkim suchość i wygodę....

Więcej

Komfortowa jazda konna nie jest możliwa bez zapewnienia sobie wygodnej odzieży. Poza bryczesami czy toczkiem warto mieć także dopasowane podkolanówki jeździeckie. Dzięki temu w trakcie uprawiania sportu nic nie powinno Państwa uwierać.

Dlaczego warto mieć dobre podkolanówki do jazdy konnej ? 

Gwarantują one przede wszystkim suchość i wygodę. Są one bowiem uszyte w taki sposób, aby zapewniać cyrkulację powietrza i wchłaniać całą wilgoć. Dzięki temu nie ma ona styczności ze skórą. Dodatkowo część naszych modeli podkolanówek posiada specjalne wzmocnienie stopy.

W naszej ofercie dostępne są zarówno produkty przeznaczone na lato, jak i ocieplane, na chłodniejsze pory roku. Proponujemy podkolanówki jeździeckie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Do Państwa dyspozycji jest wiele wzorów i kolorów. Można więc dobrać produkt do swoich wymagań, ale też bez problemu dopasować go do pozostałych elementów odzieży. Wszystkie proponowane przez nas artykuły są elastyczne, dzięki czemu świetnie dopasowują się do nogi, zapewniając jeźdźcowi znakomitą wygodę.

Jak nosić podkolanówki jeździeckie?

Podkolanówki do jazdy konnej stały się bardzo popularne wśród miłośników jeździectwa. Nic dziwnego — to niedrogi i praktyczny element ubioru warto mieć pod ręką przez cały rok, niezależnie od pogody. Szczególnie chętnie korzystają z niego początkujący adepci jeździectwa, zastępując podkolanówkami jeździeckimi sztylpy (czapsy) lub cholewki oficerek — wysokie skarpety noszone na bryczesy chronią przed otarciami i zapobiegają podwijaniu się nogawek w górę. Przy okazji zapewniają duży komfort. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas treningów, jak i wypełniania obowiązków w stajni lub w trakcie pracy z końmi z ziemi.

 

Drugi sposób to podkolanówki do jazdy konnej zakładane pod bryczesy. Ta metoda szczególnie dobrze sprawdza się jesienią i zimą, kiedy każda dodatkowa warstwa odzieży jest na wagę złota. Podkolanówki jeździeckie zapewniają komfort termiczny podczas jazdy i są dobrym wyborem zarówno na treningi, jak i na wyjazdy w teren, a nawet na zawody. Który sposób jest lepszy? Najlepiej samodzielnie przetestować obie metody i sprawdzić, która wersja bardziej nam odpowiada.

Podkolanówki do jazdy konnej w sklepie Passion horse

W sklepie internetowym Passion horse mogą Państwo znaleźć podkolanówki do jazdy konnej różnych producentów. Oferujemy modele marki Horze, Fair play, HKM, Vertigo, Logo czy polskiej firmy Comodo. Tak szeroki wybór umożliwia dopasowanie modelu do Państwa budżetu i potrzeb. W ofercie znajdują się zarówno modne, kolorowe skarpetki, jak i uniwersalne modele w bardziej stonowanych kolorach. Ceny wahają się od 13 do około 70 złotych.

 

Warto zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Niektóre podkolanówki jeździeckie są wykonywane z materiału z dodatkiem wełny merynosowej, która ma doskonałe właściwości termoregulacyjne — zimą świetnie zatrzymuje ciepło, a latem — odprowadza nadmiar ciepła. Oferujemy także podkolanówki do jazdy konnej wykonywane z włókna bambusowego oraz takie, które posiadają wzmocnienie na podbiciu stopy dla zwiększenia trwałości. Które podkolanówki jeździeckie okażą się idealne dla Ciebie?

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć