Ochrona przed owadami

Skuteczne sposoby na ochronę konia przed owadami

SPRAWDŹ

DERKI PRZECIW OWADOM 

Jak wygląda ochrona koni przed owadami w Twojej stajni? Jeśli zaglądasz do tej zakładki w naszym sklepie, z pewnością wiesz, że warto pomóc koniom unikać ukąszeń owadów. Meszki, gzy, komary i muchy sprawiają, że konie stają się nerwowe i pobudzone, co utrudnia ...

Więcej

Skuteczne sposoby na ochronę konia przed owadami

SPRAWDŹ

DERKI PRZECIW OWADOM 

Jak wygląda ochrona koni przed owadami w Twojej stajni? Jeśli zaglądasz do tej zakładki w naszym sklepie, z pewnością wiesz, że warto pomóc koniom unikać ukąszeń owadów. Meszki, gzy, komary i muchy sprawiają, że konie stają się nerwowe i pobudzone, co utrudnia ich codzienną obsługę, a na dodatek nie koncentrują się na treningach jazdy konnej tak dobrze, jak zwykle. Nic dziwnego — jeźdźcy często na własnej skórze mogą się przekonać, jak bolesne bywają ukąszenia owadów. Na szczęście skuteczna ochrona przed owadami jest na wyciągnięcie ręki — w Passion horse znajdziesz sposoby, które po prostu działają!

Ochrona przed muchami i innymi owadami — sprawdzone sposoby

Istnieją różne sposoby ochrony, jednak najlepszym pomysłem jest połączenie kilku metod — to pozwala uzyskać najlepsze efekty. Bez względu na to, czy masz własną stajnię, czy trzymasz konie w pensjonacie, możesz pomóc im przetrwać wiosnę i lato, stosując odpowiednie zabezpieczenia przed owadami. Dzięki temu konie będą spokojniejsze, unikną bolesnych ukąszeń i reakcji alergicznych. Oto produkty, które przygotowaliśmy dla jeźdźców i opiekunów koni:

Preparaty odstraszające owady

Spray z kompozycją naturalnych składników może stanowić dobrą ochronę przed treningiem lub wypuszczeniem konia na padok. Skuteczny środek o przyjemnym zapachu (np. drzewa herbacianego) odstrasza owady (gzy, muchy, a nawet kleszcze) i zniechęca je do przebywania na skórze konia. Przykładowe preparaty posiadające specjalną kompozycję olejków eterycznych to Absorbine Ultrashield, Overhorse, NAF Citronella oraz Asekor Fly Spray.

Maski i frędzle chroniące pysk konia

Maska przeciw owadom, nauszniki, frędzle zasłaniające oczy lub siatka chroniąca chrapy to mechaniczne sposoby ochrony, które fizycznie uniemożliwiają owadom przebywanie na pysku konia. To duża ulga dla wierzchowców, które są szczególnie wrażliwe. Ochrona może być stosowana zarówno podczas wypuszczania koni na padok, jak i podczas jazdy.

Derka siatkowa chroniąca grzbiet, brzuch i szyję konia

Derki siatkowe chronią większą powierzchnię ciała konia. Są wykonane z delikatnej siateczki, która przesuwa się po skórze przy każdym ruchu konia i tym samym uniemożliwia owadom lądowanie na niej. Ten prosty sposób okazuje się niezwykle skuteczny i warto wykorzystać go w przypadku koni, które są nerwowe z powodu owadów lub mają alergię na ich ukąszenia.

Ochrona w stajni i na padoku

Ekologiczna pułapka na gzy, preparaty na muchy końskie i kleszcze oraz lep na muchy — te proste metody mogą przynieść ulgę koniom przebywającym w stajniach lub na padokach. Proste rozwiązania ułatwią także pracę osobom obsługującym konie i umilą czas jeźdźcom, którzy odwiedzają stajnię.

Walczymy z uciążliwymi owadami. Ochrona koni z Passion horse

Z owadami w stajni i na padokach da się i warto walczyć. Powyższe sposoby są banalnie proste, a przynoszą ulgę naszym wierzchowcom. Sprawiają, że konie mogą spokojnie wypoczywać lub skupić się na pracy, a przebywanie w ich towarzystwie jest znacznie przyjemniejsze dla jeźdźców i opiekunów. Warto wybrać swój sposób ochrony i zawsze mieć go pod ręką. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć