Ostrogi i baty

Ostrogi i baty jeździeckie

Każdy jeździec wie, że do treningów i startów w zawodach potrzebuje mnóstwo ekwipunku. Czasem są to niewielkie przedmioty, a jednak to właśnie one składają się na obraz całości – doskonale wyszkolonego konia, który harmonijnie współpracuje z jeźdźcem i przyciąga wzrok. Jednym z takich detali są pomoce jeździeckie, czy...

Więcej

Ostrogi i baty jeździeckie

Każdy jeździec wie, że do treningów i startów w zawodach potrzebuje mnóstwo ekwipunku. Czasem są to niewielkie przedmioty, a jednak to właśnie one składają się na obraz całości – doskonale wyszkolonego konia, który harmonijnie współpracuje z jeźdźcem i przyciąga wzrok. Jednym z takich detali są pomoce jeździeckie, czyli baty i ostrogi. Odpowiednio używane ułatwiają komunikację z wierzchowcem i sprawiają, że sygnały wysyłane przez jeźdźca są bardziej precyzyjne. Wybierz baty jeździeckie, ostrogi oraz akcesoria do ostróg w sklepie jeździeckim Passion horse i zamów je wygodnie online.

Ostrogi i baty – pomoce jeździeckie na trening i na zawody

Baty do jazdy konnej przydają się zarówno podczas pracy z siodła, jak i treningów z ziemi. Ich zadaniem jest ułatwienie wysyłania odpowiednich sygnałów do konia, co stanowi dużą pomoc zwłaszcza dla początkujących jeźdźców. Podczas pracy z ziemi bat służy jako przedłużenie ręki człowieka. Wyróżniamy bat ujeżdżeniowy (dłuższy) oraz palcat (inaczej szpicruta – krótsza i bardziej sztywna).

Ostrogi do jazdy konnej są zwyczajowo używane przez osoby trenujące ujeżdżenie oraz przez osoby jeżdżące w stylu westernowym. W przypadku niektórych koni (i jeźdźców o stabilnym dosiadzie) ostrogi jeździeckie wzmacniają działanie łydki, pozwalają na wysyłanie subtelniejszych i bardziej precyzyjnych sygnałów, są także dobrym wyborem w przypadku mniej czułych koni. Pomoce jeździeckie, takie jak ostrogi i baty, zawsze dobieramy do konkretnego jeźdźca i konia. W naszym sklepie są dostępne różne warianty tych akcesoriów, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego modelu staje się wyjątkowo proste.

Wybierz ostrogi i baty do swojej paki jeździeckiej w Passion horse

Potrzebny Ci bat do jazdy konnej? A może czas zamówić ostrogi jeździeckie? Rozejrzyj się w internetowym sklepie jeździeckim Passion horse i wybierz modele, które spełniają Twoje oczekiwania! Na naszych wirtualnych półkach czekają pomoce jeździeckie marek York, Riding World, QHP, Norton, Kerbl, Horze, HKM, Fair Play, Ekkia, Compositi, B/Vertigo i wiele innych. Zapraszamy!

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć