Siatkowe

Derka siatkowa na muchy i owady, derki przeciw owadom

 ZOBACZ SPRAWDZONE SPOSOBY NA OWADY

Derki przeciw owadom — skuteczna ochrona

Pełnia sezonu jeździeckiego to prawdziwy raj dla miłośników koni. Piękna pogoda, możliwość wyjazdów na zawody lub szkolenia, a także szansa na spędzanie wolnych dni w stajni sprawiają, że jeźdźcy mogą realizować...

Więcej

Derka siatkowa na muchy i owady, derki przeciw owadom

 ZOBACZ SPRAWDZONE SPOSOBY NA OWADY

Derki przeciw owadom — skuteczna ochrona

Pełnia sezonu jeździeckiego to prawdziwy raj dla miłośników koni. Piękna pogoda, możliwość wyjazdów na zawody lub szkolenia, a także szansa na spędzanie wolnych dni w stajni sprawiają, że jeźdźcy mogą realizować swoją pasję bez ograniczeń. Niestety wiosna i lato oznaczają także pełnię sezonu na uciążliwe owady, które czasem naprawdę mocno dają się we znaki. Konie stają się nerwowe i drażliwe, a bolesne ukąszenia niekiedy wywołują reakcje alergiczne. Aby ułatwić koniom życie i chronić je przed owadami, warto wykorzystać kilka praktycznych akcesoriów. Jednym z nich jest derka na owady.

Jak chronić konia przed owadami?

Jeźdźcy wykazują się sporą pomysłowością i chronią konie przed owadami na różne sposoby. Stosują repelenty, naturalne olejki eteryczne, dodatki do końskiej diety, lampy UV na owady, pułapki na gzy, maski chroniące oczy i chrapy oraz oczywiście derki przeciw owadom. Różne metody warto ze sobą łączyć i dostosowywać do konkretnego konia oraz sytuacji — wówczas możemy osiągnąć najlepsze efekty. Poniżej przygotowaliśmy derki siatkowe, jeden ze skuteczniejszych sposobów na ochronę przed owadami na padoku.

Derka na muchy — prosto i skutecznie

Derka na owady to delikatny, siateczkowy materiał, który osłania grzbiet, zad, pierś i boki konia (niekiedy dodatkowo także szyję i brzuch). Przesuwa się po ciele przy każdym ruchu zwierzęcia, uniemożliwiając owadom lądowanie na jego skórze. W ten sposób prosto i bezinwazyjnie pozwala pozbywać się much, komarów, gzów i innych uciążliwych insektów. Derka na owady działa przez cały czas, gdy jest założona na konia. Łatwo i szybko się ją zakłada, jest wygodna dla konia i prosta w pielęgnacji, a przy tym przynosi ulgę i pozwala koniom cieszyć się piękną pogodą bez uciążliwych owadów. Jednocześnie udowadnia, że proste rozwiązania czasem są najlepsze. Derkę można łączyć z maskami na oczy i chrapy oraz repelentami.

Znajdź derkę siatkową dla swojego konia i zamów ją wygodnie online w Passion Horse. Zapraszamy!

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć