Ochraniacze transportowe

Ochraniacz transportowy dla konia — postaw na bezpieczeństwo

Transport konia podczas zmiany stajni, sprzedaży, dzierżawy, krycia lub wyjazdu na zawody to coraz powszechniejsza praktyka i nikogo już nie dziwi wierzchowiec podróżujący przyczepą lub koniowozem. Niektóre konie (np. sportowe) podróżują regularnie i transport w przyczepie nie jest dl...

Więcej

Ochraniacz transportowy dla konia — postaw na bezpieczeństwo

Transport konia podczas zmiany stajni, sprzedaży, dzierżawy, krycia lub wyjazdu na zawody to coraz powszechniejsza praktyka i nikogo już nie dziwi wierzchowiec podróżujący przyczepą lub koniowozem. Niektóre konie (np. sportowe) podróżują regularnie i transport w przyczepie nie jest dla nich żadną nowością. Bez względu na to, jak często nasz koń udaje się w podróż, warto pamiętać o jego bezpieczeństwie i odpowiednio przygotować go do drogi.

Kluczowe dla bezpieczeństwa konia jest oczywiście przyzwyczajenie go do przyczepy lub koniowozu. Spokojne wchodzenie do środka transportu nie tylko ułatwia pracę opiekunom i skraca czas załadunku, ale także znacząco zwiększa bezpieczeństwo konia i osób, które zajmują się przewozem. Warto poświęcić czas na przyzwyczajenie zwierzęcia do spokojnego wchodzenia do przyczepy. Ale to nie wszystko. Powinniśmy zadbać także o ochraniacze transportowe, które obecnie stały się standardowym wyposażeniem koni, które udają się w podróż.

Ochraniacze transportowe na nogi i ogon dla konia

W naszym sklepie Passion Horse znajdziesz ochraniacze transportowe na nogi konia (marki HKM, Horze, QHP, B. Vertigo, Covalliero) oraz ochraniacz transportowy na ogon. Oba rodzaje są bardzo istotne i warto stosować je podczas każdej, nawet krótkiej, podróży.

  • Ochraniacz transportowy na ogon zapobiega urazom, otarciom i uszkodzeniom oraz przypadkowemu przytrzaśnięciu ogona. Zapobiega także zniszczeniu włosia, które bardzo wolno odrasta.
  • Ochraniacze transportowe na nogi konia zapobiegają kontuzjom, urazom mechanicznym i zranieniom w trakcie podróży. W przypadku ochraniaczy na nogi bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Warto także przyzwyczaić konia do ochraniaczy przed podróżą.

Ochraniacze transportowe dla koni dostępne w naszym sklepie są wykonywane z tkaniny poliestrowej, odpornej na zabrudzenia i rozdarcia. Niektóre modele są wyściełane miękką pianką i owczym futrem, inne — wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć