Czapsy

Czapsy jeździeckie damskie, męskie i dziecięce

Czapsy, a właściwie sztylpy to rodzaj ochraniaczy na łydki dla jeźdźców. Chronią przed otarciami od siodła nogę od kostki do kolana. Połączone ze sztybletami (krótkimi butami jeździeckimi) z powodzeniem zastępują cholewkę oficerek. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy konnej i są chętnie wykorzy...

Więcej

Czapsy jeździeckie damskie, męskie i dziecięce

Czapsy, a właściwie sztylpy to rodzaj ochraniaczy na łydki dla jeźdźców. Chronią przed otarciami od siodła nogę od kostki do kolana. Połączone ze sztybletami (krótkimi butami jeździeckimi) z powodzeniem zastępują cholewkę oficerek. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy konnej i są chętnie wykorzystywane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych jeźdźców.

Czapsy męskie, damskie oraz dziecięce zwykle są czarne lub brązowe. Są wykonywane ze skóry, zamszu lub materiałów syntetycznych – odpowiednio grubych, by stanowiły skuteczną ochronę przed otarciami. Zwykle są zapinane na zamek, czasem z dodatkowym rzepem lub innym rodzajem zapięcia pod kolanem.

Warto wiedzieć!

Choć w naszym kraju czapsami zwyczajowo nazywa się sztylpy, prawdziwe czapsy noszą kowboje i osoby jeżdżące w stylu westernowym – ich ochraniacze na nogi sięgają od kostek aż po biodra.

Zamów czapsy do jazdy konnej w Passion Horse

Czapsy damskie, męskie lub dziecięce to jeden z podstawowych elementów wyposażenia jeźdźców i zwykle już początkujący zaopatrują się w swoją parę. Od razu można zobaczyć różnicę – to niedrogi element ekwipunku, który ma ogromne znaczenie. Czapsy znacząco zwiększają komfort jazdy, a przy tym są bardzo wygodne. Założone na bryczesy, powinny dobrze przylegać do łydki, ale równocześnie nie mogą być za ciasne. Zapewniają jeźdźcowi profesjonalny wygląd, skuteczną ochronę, a zimą – dodatkową warstwę odzieży, która przy niskich temperaturach jest na wagę złota! Sprawdzają się podczas zawodów jeździeckich, zdawania odznak, a także zwykłych treningów lub wyjazdów w teren. Nic więc dziwnego, że każdy jeździec ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę czapsów.

Znajdź idealne czapsy jeździeckie w Passion Horse i ciesz się wygodą podczas jazdy! W naszym sklepie czekają na Ciebie produkty od znanych marek, np. Horze, Kavalkade, HKM, Kerbl, Hippica, York, QHP i inne. Wybierz czapsy dziecięce, damskie lub męskie i zamów je wygodnie z dostawą do domu – zapraszamy!

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć