Kask jeździecki

Kask do jazdy konnej — jak wybrać odpowiedni model?

Choć kask jeździecki zwykle można wypożyczyć w szkółce, szybko okazuje się, że własny model powinien być pierwszym zakupem każdego, kto zaczyna swoją przygodę z końmi. Jeździectwo jest uznawane za sport podwyższonego ryzyka i często wystarczy chwila nieuwagi, by spaść z grzbietu wierzchowca ...

Więcej

Kask do jazdy konnej — jak wybrać odpowiedni model?

Choć kask jeździecki zwykle można wypożyczyć w szkółce, szybko okazuje się, że własny model powinien być pierwszym zakupem każdego, kto zaczyna swoją przygodę z końmi. Jeździectwo jest uznawane za sport podwyższonego ryzyka i często wystarczy chwila nieuwagi, by spaść z grzbietu wierzchowca — zwłaszcza, jeśli dopiero uczymy się jeździć. Na szczęście w Passion horse każdy znajdzie kask do jazdy konnej dopasowany do własnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się np. kaski GPA, które zwracają uwagę nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania.

Każdy jeździec, który wsiada na konia — bez względu na poziom zaawansowania, uprawianą dyscyplinę i to, jak dobrze zna wierzchowca — powinien mieć na głowie kask. To obowiązkowy element wyposażenia podczas zawodów jeździeckich na wszystkich poziomach, a także wymóg wielu szkółek i ośrodków jazdy konnej. Najlepiej, jeśli kupimy własny model. Wybrany przez nas kask jeździecki powinien mieć zapięcie pod brodą i musi dobrze leżeć na głowie — bez uczucia uciskania, a kiedy się poruszamy, nie może opadać na oczy i przesuwać się. Wygoda jest bardzo ważna, w przeciwnym wypadku przedmiot, który ma nas chronić, może spaść z głowy podczas upadku lub przesuwać się na głowie, rozpraszając nas w trakcie jazdy.

Przygotowując się do zamówienia kasku, należy zmierzyć obwód głowy miarką krawiecką lub kawałkiem sznurka (którego długość następnie zmierzymy). Dobrym rozwiązaniem dla dzieci są kaski jeździeckie z regulowaną wielkością. Następnie sprawdźmy, czy wybrany model spełnia normy bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę na system wentylacji i dodatkowe udogodnienia (przykładowo, kaski GPA mają wyjmowaną wyściółkę, którą można wyprać lub wymienić na nową). Oczywiście przyjrzyjmy się także estetyce — w kasku będziemy spędzać każdą jazdę, dlatego warto, by nowy przedmiot się nam podobał! Aby zachować kask w dobrym stanie i nie zniszczyć go podczas transportu lub przechowywania, warto zamówić dodatkowo pokrowiec na kask jeździecki.

Zachowaj bezpieczeństwo nosząc sprawdzone kaski jeździeckie

Bezpieczeństwo podczas jazdy konnej to kwestia, o której nie powinno się zapominać. Kask jeździecki pomoże ochronić głowę podczas upadku lub innego, nieoczekiwanego zdarzenia, takiego jak zahaczenie o nisko osadzoną gałąź. Warto zakupić akcesoria, które w razie czego zapewnią pełną ochronę. W naszej ofercie znajdą Państwo kaski w bardzo wielu rozmiarach. Będą dobre dla większych dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to elementy, o których warto pomyśleć już na samym początku przygody z jeździectwem. Nawet na pierwszych zajęciach warto chronić swoją głowę, tym bardziej, że będą się Państwo dopiero uczyć prawidłowego dosiadu. Kask do jazdy konnej zapewni Wam ochronę i, co za tym idzie, także poczucie bezpieczeństwa.

Proponujemy Państwu między innymi profesjonalne kaski GPA

Składają się one z kilku warstw, absorbujących siłę wstrząsu i redukujących energię uderzenia. Kaski te posiadają również wygodną wyściółkę, którą można prać w pralce. Są to produkty testowane przez najlepszych jeźdźców, ale przeznaczone także do użytku osób początkujących. W naszej ofercie znajdują się również tańsze akcesoria z dużą regulacją. Wewnętrzna część w tych produktach nadaje się do prania, jak w droższych modelach. Wszystkie kaski posiadają świetną wytrzymałość i chronią nie tylko przed wstrząsami, ale również przed słońcem. Produkty te mają specjalne daszki, osłaniające twarz. W naszym sklepie znajdziecie Państwo kaski jeździeckie w różnym stylu i przedziałach cenowych. Na pewno znajdziecie tu produkt idealny dla siebie.

W ofercie znajdują się najnowszej generacji kaski do jazdy konnej

Łączą one bezpieczeństwo z eleganckim wyglądem. Dodatkowo wyróżnikiem oferowanych produktów jest bardzo wysoka odporność na warunki zewnętrzne, jak na przykład opady deszczu. System wentylacji zapewnia wygodę i zabezpieczenie przed poceniem. Inną zaletą prezentowanych przez nas kasków jeździeckich jest ich lekkość i ergonomiczność, które nie powodują dyskomfortu noszenia i pozwalają w pełni cieszyć się wrażeniami z jazdy.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć