Rękawiczki

Rękawiczki jeździeckie, rękawiczki do jazdy konnej

Rękawiczki jeździeckie to jeden z popularnych elementów ubioru jeźdźca. Choć nie są niezbędne do codziennej jazdy, stanowią obowiązkowe wyposażenie podczas zawodów. Możemy zaobserwować je u profesjonalnych jeźdźców, zawodników czy u trenerów. Rękawiczki jeździeckie skórzane lub materiałowe mają...

Więcej

Rękawiczki jeździeckie, rękawiczki do jazdy konnej

Rękawiczki jeździeckie to jeden z popularnych elementów ubioru jeźdźca. Choć nie są niezbędne do codziennej jazdy, stanowią obowiązkowe wyposażenie podczas zawodów. Możemy zaobserwować je u profesjonalnych jeźdźców, zawodników czy u trenerów. Rękawiczki jeździeckie skórzane lub materiałowe mają pełnić dwie podstawowe funkcje: chronić dłonie przed chłodem, mrozem i wilgocią oraz przed otarciami spowodowanymi przez wodze. Dzięki nim komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy, a wrażliwa skóra dłoni zyskuje skuteczną ochronę przed otarciami, odciskami czy nawet poparzeniami w przypadku silnych szarpnięć.

W Passion horse znajdziesz rękawiczki jeździeckie męskie, damskie i dziecięce różnych znanych i cenionych przez jeźdźców marek, takich jak HKM, Covalliero, Horze, QHP, Riding World, Fair Play, Ekkia czy B/Vertigo. Z pewnością znajdziesz wśród nich idealny model dla siebie lub rękawiczki do jazdy konnej, które sprawdzą się doskonale jako prezent dla jeźdźca.

Rękawiczki jeździeckie damskie i męskie – zamów swój model w Passion Horse

Rękawiczki do jazdy konnej możemy podzielić na damskie i męskie oraz na rękawiczki jeździeckie zimowe i letnie. Ten drugi podział jest oczywiście związany z ochroną termiczną. Modele zimowe mają skutecznie chronić przed mrozem, śniegiem i wilgocią dzięki grubszemu materiałowi i dodatkowemu ociepleniu. Rękawiczki letnie powinny być przewiewne i wzmocnione w miejscach, w których wodze przylegają do dłoni. Często są wykonane z lekkiego, oddychającego materiału lub perforowanej skóry, by zapewnić jeźdźcowi skuteczną ochronę, a równocześnie odpowiednią wentylację.

Rękawiczki do jazdy konnej to bardzo praktyczne dopełnienie jeździeckiego ekwipunku. Przydają się zarówno podczas jazdy, jak i w trakcie codziennej obsługi koni lub pracy z ziemi, a ich niska cena sprawia, że warto dorzucić je do swojego wyposażenia i cieszyć się komfortem, jaki zapewniają dobrze dopasowane rękawiczki jeździeckie. Wybierz model w swoim rozmiarze i zamów go wygodnie online na Passion Horse.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć