KS SEKRETY KOŃSKIEGO

2 sztuki

Sekrety końskiego umysłu

Wysyłka: 24h

25,00 zł

25,00 zł za szt.

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Sekrety końskiego umysłu

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Sekrety końskiego umysłu to kolejna pozycja przygotowana przez wydawnictwo Galaktyka umożliwiająca czytelnikowi lepsze poznanie koni. Zrozumienie ich natury, zachowań, języka jakim porozumiewają się między sobą i z otaczającym je światem, to droga do prawdziwego koniarstwa. Nie wystarczy kupić bryczesy, toczek, palcat i firmowe siodło. Trzeba zdobywać wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest ta znakomita książka Roberta M.Millera

Wojciech Mickunas

Fragment PRZEDMOWY:

Wiele razy miałem okazję zauważyć z wielką satysfakcją, iż zachwyt człowieka nad naturą i jej tworami nie tylko nie przygasł, ale wręcz stał się jeszcze gorętszy w dobie olbrzymiego postępu technicznego. Najlepszym tego dowodem było przyjęcie, z jakim spotkały się pokazy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Nowym Jorku. W tym wielkim mieście, gdzie nawet codzienny zgiełk przytłacza ogromem wrażeń, publiczność w całkowitej ciszy podziwiała ruchy tańczących siwych koni, próbując zrozumieć to, co rozgrywało się przed ich oczami. Stały bywalec Madison Square Garden powiedział mi później: „Przychodzę tu co roku, ale dziś po raz pierwszy zobaczyłem szczęśliwe konie – Pańskie konie”. Mimo całego dzisiejszego materializmu, miłość do zwierząt stopniowo wzrasta. Szczególnie widoczne jest to w wielkich miastach, czego dowód stanowi rosnące zainteresowanie sportem jeździeckim. Te zmiany sprawiają, że łatwiej jest mi podjąć próbę zbliżenia do siebie konia i człowieka, zgłębić mentalność konia, a nade wszystko zabiegać o to, abyśmy podchodzili do zwierząt ze spokojem i bez żadnych uprzedzeń.

Alois Podhajsky

Dr Robert M. Miller jest weterynarzem i ekspertem w dziedzinie zachowań koni. Jego techniki imprintowego szkolenia źrebaków są stosowane przez hodowców na całym świecie. Opublikował wiele książek, artykułów naukowych i artykułów w magazynach jeździeckich, a także instruktażowych kaset wideo na temat zachowania i treningu koni. Prowadzi wykłady na całym świecie, przekazując swoją wiedzę weterynarzom, trenerom i zawodowym jeźdźcom. Warz z żoną Debbi mieszka w Thousand Oaks w Kalifornii na farmie pełnej koni i mułów.Jeśli wiesz, jakimi torami biegną myśli konia, jesteś w stanie kontrolować jego zachowanieUtalentowani jeźdźcy znają sekrety końskiego umysłu. Pewne rysy charakteru, ujawniające się w zachowaniu, są wspólne dla wszystkich ras. Głęboko utrwalone w kodzie DNA, dotyczą każdego nowo narodzonego źrebaka. W swojej książce dr Robert Miller wyjaśnia, w jaki sposób można przewidzieć zachowanie konia. Podpowiada co zrobić, by uzyskać pożądaną reakcję zwierzęcia i jak eliminować jego złe nawyki. Możesz nauczyć swojego konia, aby: ignorował rzeczy, które go płoszą, stał cierpliwie przy przywiązaniu, akceptował rutynowe zabiegi weterynaryjne i kowalskie pozbył się "klejenia do stajni" i "klejenia do stada" wchodził do przyczepy chętnie i spokojnie ustępował po nacisku na głowę, szyję i nogi już jako nowo narodzony sysak reagował pozytywnie podczas pokazów, na przejażdżce czy w stajni.

Szczegółowe informacje

Liczba stron 144

Format 140 x 200

Oprawa Miękka

ISBN 978-83-7579-225-6

Data wydania 2004, dodruk 2012, 2013, 2014, 2016, 2018

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć