JU FLEX IT OLEJ

Flex It olej do kopyt 400g

Dostępność: 3-8 dni

72,00 zł

80,00 zł brutto

-10%

Przecena !

Opis produktu

Preparaty flex it wspomagają regenerację i odżywienie kopyta. Dzięki zastosowaniu żywicy sosnowej, bogatej w kwasy żywiczne (rezynowe np. kwas abietowy, pimarowy garbniki, flawonoidy, witaminę C, kwasy fenolowe), kopyto staje się bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a na jego powierzchni tworzy się naturalna bariera ochronna. Wysoka zawartość lanoliny, która stanowi cenną mieszaninę estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami, a szczególnie z cholesterolem, odżywia, nawilża i uelastycznia kopyto. Ze względu na swój skład wykazuje ona także doskonałe zdolności do transportowania odżywczych składników aktywnych w głąb  różnych tkanek, a także chroni kopyto przed utratą wody. W przypadku kopyt spękanych i kruchych wspomaga i przyspiesza ich regenerację, a także zapobiega nieprawidłowej keratynizacji kopyta. Obecność oleju rzepakowego obfitującego w witaminy A, D, E i K, jednonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 w unikalnej proporcji 2:1(omega 6 do omega 3) zapewnia prawidłowy wzrost i budowę rogu kopytowego.

Olej rycynowy bogaty w glicerydy kwasów tłuszczonych działa uelastyczniająco na kopyto, a zawarte w nim glikozydy flawonowe oraz kwercetyna działają silnie antyoksydacyjnie, regulując procesy starzenia kopyta.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć