HIPPOLYT SÓL HIMAL

St.Hippolyt sól himalajska

Dostępność: 3-7 dni

41,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

St.Hippolyt sól himalajska

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Lizawki stanowią standardowe wyposażenie stajni, dzięki któremu konie mogą samodzielnie dawkować sobie potrzebne minerały. Dodatkowo taki element w boksie zapobiega nudzie, dlatego zdecydowana większość hodowców i właścicieli koni udostępnia swoim wierzchowcom lizawki, z których zwierzęta mogą skorzystać w dowolnej chwili, przez cały rok.

Dlaczego warto umieścić w boksie lizawkę z soli himalajskiej?

Lizawka od St. Hippolyt to bryła soli himalajskiej, wydobyta w całości, dzięki czemu stanowi najbardziej naturalne, nieprzetworzone źródło cennych minerałów oraz substancji odżywczych (znajdziemy w niej ponad 200 różnych związków!). Sól himalajska jest chętnie pobierana przez konie, nawet te, które nie przepadają za innymi typami lizawek. Pozwala uzupełnić cenne składniki, które konie tracą np. poprzez pocenie się. Z lizawki mogą (i powinny) korzystać konie w każdym wieku i kondycji zdrowotnej.

Lizawki marki St. Hippolyt, wykonane z soli himalajskiej, dodatkowo są wyposażone w wygodny sznurek, ułatwiający umieszczenie ich w dowolnym miejscu, do którego konie mają swobodny dostęp. Bryła soli jest na tyle twarda, że nie kruszy się i konie nie są w stanie jej podgryzać.

Co ciekawe, sól himalajska pochodzi ze złóż pozostałych po pradawnym oceanie, który istniał na obszarze dzisiejszych Himalajów 500 milionów lat temu. Dzięki temu obecnie jest uznawana za najczystszy rodzaj soli na świecie.

W skrócie — lizawka z soli himalajskiej St. Hippolyt

Lizawka znanej marki St Hippolyt sprawdzi się w boksach, na biegalniach, w wiatach i na padokach. Jest:

-Wolna od zanieczyszczeń
-bogata w minerały
-z zawartością naturalnego jodu
-wydobywana sposobem kopalnianym
-zupełnie nieprzetworzona (bez dodatków chemicznych)

Pod pojęciem „sól” rozumie się z chemicznego punktu widzenia związek metalu z niemetalem. Najbardziej znaną solą jest sól kuchenna i składa się ona z sodu i chloru. Klasyczna kamienna lizawka dla bydła/ koni pokrywa zatem tylko zapotrzebowanie na sód i chlor.

Sól himalajska wydobywana jest w całości z pod ziemi sposobem kopalnianym. W ten sposób mamy do czynienia z absolutnie naturalnym produktem z wysoką zawartością substancji odżywczych. W himalajskiej soli kamiennej znajduje się co najmniej 84 metali i niemetali w co najmniej 200 różnych związkach.

Waga 2,5-3,5 kg. Każda sól posiada sznurek do wiązania w boksie.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć