KS SKOKI PRZEZ PRZES

Skoki przez przeszkody. Kontrola miejsca odbicia

Dostępność: 3-14 dni

69,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Skoki przez przeszkody. Kontrola miejsca odbicia

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

DANE SZCZEGÓŁOWE
LICZBA STRON: 176
FORMAT: 205 x 275
OPRAWA: miękka
ISBN: 978-83-7579-859-3
DATA WYDANIA: 18 października 2022

OPIS KSIĄŻKI:
Naucz się widzieć odległość do przeszkody

Kontrola foulée (skoków galopu) oznacza przygotowanie konia do wykonania odpowiedniej liczby prawidłowych foulée na parkurze – z naciskiem na ich jakość, a nie tylko liczbę. Zrozumienie, jak liczyć foulée, pomaga rozwijać „oko” i wyczucie jeźdźca, a wszystkie te umiejętności są kluczowe w osiągnięciu sukcesu na parkurze – niezależnie od wysokości przeszkód. Kontrolowanie foulée poprawia jezdność konia i pozwala jeźdźcowi na dalsze doskonalenie pracy konia.
Ten przystępny podręcznik pomoże wszystkim jeźdźcom poprawnie kształtować dobre nawyki podczas treningów, co pozwoli zabłysnąć na następnych zawodach skokowych lub WKKW. Opis ćwiczeń zawiera szczegółowe instrukcje oraz czytelne ilustracje, a także dokładne omówienie celu i strategii sesji szkoleniowej. To również opowieść o samej Jen Marsden Hamilton, jej życiu, pasji i miłości do koni.

Książka zawiera m.in.:

szczegółowe opisy ćwiczeń dostosowanych do wybranej dyscypliny i poziomu jeźdźca,
przejrzyste opisy rozmieszczenia drągów, cavaletti i przeszkód w każdym ćwiczeniu,
strategie wykonywania ćwiczeń i analizowania wyników.
Skoki przez przeszkody. Kontrola miejsca odbicia to jedyna książka poświęcona nauce ustalania jazdy po idealnej linii w skokach oraz wyliczania idealnych odległości przed skokiem. Opanowanie umiejętności liczenia foulée pomaga rozwijać ocenę dystansu i wyczucie jeźdźca. Kontrola foulée oznacza wykonanie w najeździe do skoku nie tylko prawidłowej ilości foulée, ale też zwrócenie szczególnej uwagi na ich jakość. Jest to jedna z tych zdolności, które umożliwiają jeźdźcom osiągnięcie sukcesów, bez względu na rozmiar skoku.

Nie spotkałem jeźdźca, który startując w konkursach, nie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, a w skrytości ducha nawet zająć pierwszego miejsca. Ale droga na podium nie jest ani łatwa, ani prosta. Coś zawsze stanie na przeszkodzie – „przypadkowa” zrzutka, niepasujący odskok, brak zmiany nogi przed zakrętem, niemożność utrzymania optymalnej linii najazdu i wyłamanie oraz jeszcze wiele innych czynników. Po analizie okazuje się, że przyczyną są najczęściej nieprecyzyjne pomoce jeźdźca lub brak odpowiedzi konia na ich działanie. Jen Marsden dzieli się swoimi doświadczeniami i podpowiada, co zrobić, aby jazda konna była efektywna i przynosiła maksimum satysfakcji. Precyzyjna jazda jest możliwa tylko wtedy, gdy koń jest dobrze ujeżdżony.
Praca ujeżdżeniowa to podstawa wszystkich konkurencji jeździeckich. Stwierdzenie to jest powtarzane jak mantra, jednak wielu jeźdźców zajmujących się skokami przez przeszkody nie widzi w swojej specjalności miejsca dla ujeżdżenia. Najważniejszy jest dla nich skok przez przeszkodę! Nie zdają sobie sprawy z tego, że „najtrudniejszym elementem w pokonaniu parkuru jest najazd na przeszkodę – a to właśnie jest ujeżdżenie”.
Celem ujeżdżenia jest osiągnięcie przepuszczalności, czyli takie wyszkolenie konia, aby bez usztywnień i oporów reagował na wszelkie pomoce jeźdźca – aktywizujące, wstrzymujące czy przesuwające. Harmonijne wykonywanie zadań przez parę koń-jeździec jest nadrzędnym celem jazdy konnej. Precyzyjny dojazd do przeszkody i znalezienie właściwego punktu odbicia do skoku to klucz do bezbłędnego jej pokonania. Również koń powinien umieć oddać skok z każdej odległości – dalekiej lub bliskiej, a nie tylko pasującej.
Trenerka Jen Marsden proponuje serie ćwiczeń, które umożliwią precyzyjną kontrolę każdego skoku galopu (foulée), jego długości, szybkości i dokładnego prowadzenia po określonej linii. Zwraca również uwagę na współzależność prawidłowego dosiadu i możliwości precyzyjnego oddziaływania pomocami, a tym samym na harmonijną współpracę z koniem – tak przy dojeździe, jak i podczas samego skoku przez przeszkodę.
Dokładne wykonanie ćwiczeń oraz ich wielokrotne powtarzanie podczas treningów – nawet bez pomocy szkoleniowca – podnoszą poziom umiejętności jeźdźca i przygotowują go do samodzielnego rozwiązywania problemów pojawiających się w trakcie jazdy na parkurze.
Podążanie wskazaną przez autorkę drogą pozwoli na rozwinięcie talentu i potencjału waszych koni, co powinno przełożyć się również na poprawę wyników sportowych.
Wacław Pruchniewicz, były trener kadry juniorów w skokach PZJ, sędzia międzynarodowy ujeżdżenia FEI 4*

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć