JU THRUSH CRUSH

3 sztuki

Thrush crush na gnijące strzałki 150ml

Wysyłka: 24h

112,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Thrush crush na gnijące strzałki 150ml

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Preparat thrush crush został zaprojektowany tak by swoim składem zapewnić pełne spektrum ochrony przed mikroorganizmami szczególnie ukierunkowując swoje działanie na beztlenowe gram-ujemne bakterie gnilne z rodzaju Fusobacterium, które są najczęstszą przyczyną gnijących strzałek u koni. Wykorzystane składniki aktywne dobrane zostały pod kątem mechanizmu ich działania na mikroorganizmy, w odpowiednich stężeniach, tak by wzajemnie się uzupełniały i zapewniały 100% skuteczność w walce z gnijącymi strzałkami oraz wspomagały regenerację i gojenie uszkodzonych tkanek kopyta.

 
Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).


Odpowiednie środowisko - uniemożliwiające rozwój bakterii i tworzenie przez nie biofilmu oraz właściwe warunki do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.

Łatwa aplikacja - preparat jest w formie sprayu dzięki czemu możemy łatwo nanieść go na całą powierzchnię kopyta bez użycia pędzla czy innych akcesoriów, a płynna konsystencja umożliwia dotarcie substancjom aktywnym w głąb rowka strzałkowego.


Wysoka adhezja – sprawi, że produkt dostanie się w miejsca najbardziej niedostępne i pozostanie tam przez długi czas.


Długotrwałe działanie - formulacja preparatu opracowana została w taki sposób by tworzyć pozostający w miejscu aplikacji film, z którego w kontrolowany sposób uwalniane są substancje aktywne, dzięki czemu kopyto jest cały czas chronione.

SIŁA POŁĄCZONYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH:
OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
Znany jest przede wszystkim z doskonałego działania antyseptycznego. Zawarte w nim związki fenolowe i terpeny działają przeciwdrobnoustrojowo wobec bakterii (również niektórych antybiotykoopornych), grzybów oraz wirusów. Mechanizm działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego opiera się na destabilizacji i niszczeniu błony komórkowej, a także wykazywaniu zdolności do hamowania syntezy kwasów nukleinowych i niektórych białek drobnoustrojów. Poza antyseptycznym działaniem olejek z drzewa herbacianego wykazuje też silne właściwości przeciwzapalne, oraz przyspiesza gojenie ran spowodowanych rozwojem patogenów.

TYMOL
Tymol jest cennym związkiem organicznym, naturalnie występującym w wielu olejkach eterycznych. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego wykazuje zdolności antyseptyczne poprzez mechanizm uszkadzania błony komórkowej
i prowadzenia do lizy komórek patogenów. Dodatkowo, tymol posiada zdolność hamowania enzymów z grupy dehydrogenaz (niezbędnych do oddychania komórkowego) i redukowania poziomu ATP oraz hamowania wytwarzania biofilmu przez patogeny, uniemożliwiając tym samym ich funkcjonowanie.

BALSAM PERUWIAŃSKI
Niezastąpiona substancja o ogromnych możliwości w zakresie leczenia chorób skóry. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne doceniane są ze względu na znaczącą skuteczność odkażania połączonego z jednoczesną regeneracją uszkodzonych tkanek. Balsam peruwiański pobudzając mikrokrążenie krwi wpływa na naturalne procesy odnowy skóry, poprzez wzrost produkcji kolagenu i elastyny.

OLEJEK LAWENDOWY
Olejek lawendowy bogaty w antocyjany, garbniki oraz składniki olejków eterycznych, wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego i antygrzybiczego. Zabezpiecza uszkodzoną skórę przed infekcjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przyspiesza proces gojenia się ran, oparzeń oraz ukąszeń owadów. W badaniach naukowych wykazano także zdolność olejku lawendowego do stymulacji podziałów komórkowych, a tym samym do regeneracji.

CHLOREK DIDECYLODIMETYLOAMONIOWY
Należy do czwartorzędowych związków amoniowych, jest środkiem o działaniu antyseptycznym i dezynfekującym. Powoduje zakłócenie interakcji międzycząsteczkowych i dysocjację dwuwarstw lipidowych w błonie komórkowej prowadząc do jej rozpadu dzięki czemu jest doskonałym środkiem odkażającym.

FENOKSYETANOL
Fenoksyetanol to organiczny związek chemiczny należący do grupy eterów; jest fenylową pochodną glikolu etylenowego. Ma szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego i bakteriobójczego – jest skuteczny przeciwko różnym bakteriom Gram-ujemnym i Gram-dodatnim, a także przeciwko drożdżom, natomiast jego wpływ na mikroflorę jest bardzo słaby przez co jest bezpieczny w stosowaniu. Przeciwdrobnoustrojowy mechanizm działania fenoksyetanolu opiera się m.in. na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej dla jonów potasu.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć