Sztyblety wegańskie Cortica

664,00 zł

Opis produktu

Wegańskie sztyblety wykonane z korka, który gwarantuje wodoodporność. Wysokiej jakości oddychająca wkładka zapewnia optymalny rozkład nacisku. Specjalnie zaprojektowana antypoślizgowa podeszwa jest elastyczna i umożliwia dobrą pracę ścięgien. Zamek został umiejscowiony w taki sposób, żeby dopasował się do kostki. Sznurówki są elastyczne.

Produkty wykonane z korka od dawna są zrównoważoną alternatywą dla skóry. Kavalkade jako pierwsza z firm jeździeckich oferuje wegańskie akcesoria jeździeckie, które są rozwijane i gruntownie testowane przez prawie dwa lata. Rezultatem jest zrównoważona, wegańska kolekcja „Cortica”.

Materiał korkowy – skóra wegańska. Podobnie jak kora dębu korkowego, korek jest surowcem odnawialnym, biodegradowalnym. Dąb korkowy może rosnąć ponad 300 lat, jest obierany ręcznie mniej więcej co 12 lat w ciągu swojego życia. Dzięki temu, drzewo jest bardziej odporne i tworzy trwałe lasy dębu korkowego, które zapobiegają erozji gleby, wiążą duże ilości CO2 i stanowią bardzo ważny ekosystem dla wielu rzadkich zwierząt.

Trwałe i wyjątkowe
Tkanina z materiału korkowego, zwana również skórą korkową,
jest bardzo odporna na rozdarcia, trwała i wodoodporna. Korkowe płytki kory są sklejane organicznym klejem, tworząc większe płytki. Następnie układa się je jak puzzle, nakłada na materiał nośny z tkaniny, uszczelnia i może w końcu przetworzyć jako tkaninę korkową. Podobnie jak skóra, każda tkanina korkowa jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju kawałkiem.

Pielęgnacja jest bardzo prosta. Wystarczy  delikatne przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć