Czapsy wegańskie do jazdy konnej Cortica

Dostępność: 5-12 dni

573,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Czapsy wegańskie do jazdy konnej Cortica

Rozmiar: XS S M L XL S/W M/W L/W S/L M/L L/L SWW MWW LWW

Kolor: Czarny

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Wegańskie czapsy wykonane z korka. Podszyte syntetycznym zamszem Amara. Materiał ten zapewnia dobrą przyczepność do siodła. Czapsy posiadają elastyczne wstawki, dzięki którym można idealnie dopasować je do łydki. Zapinane na zamek. Kontrastowy pasek na zewnątrz przyciąga wzrok, jest to element charakterystyczny wszystkich produktów z serii „Cortica”.

Produkty wykonane z korka od dawna są zrównoważoną alternatywą dla skóry. Kavalkade jako pierwsza z firm jeździeckich oferuje wegańskie akcesoria jeździeckie, które są rozwijane i gruntownie testowane przez prawie dwa lata. Rezultatem jest zrównoważona, wegańska kolekcja „Cortica”.

Materiał korkowy – skóra wegańska. Podobnie jak kora dębu korkowego, korek jest surowcem odnawialnym, biodegradowalnym. Dąb korkowy może rosnąć ponad 300 lat, jest obierany ręcznie mniej więcej co 12 lat w ciągu swojego życia. Dzięki temu, drzewo jest bardziej odporne i tworzy trwałe lasy dębu korkowego, które zapobiegają erozji gleby, wiążą duże ilości CO2 i stanowią bardzo ważny ekosystem dla wielu rzadkich zwierząt.

Trwałe i wyjątkowe
Tkanina z materiału korkowego, zwana również skórą korkową,
jest bardzo odporna na rozdarcia, trwała i wodoodporna. Korkowe płytki kory są sklejane organicznym klejem, tworząc większe płytki. Następnie układa się je jak puzzle, nakłada na materiał nośny z tkaniny, uszczelnia i może w końcu przetworzyć jako tkaninę korkową. Podobnie jak skóra, każda tkanina korkowa jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju kawałkiem.

Pielęgnacja jest bardzo prosta. Wystarczy  delikatne przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką.

Produkty powiązane

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć