JU HEAL IT 250ML

1 sztuk

Maść Heal it

Wysyłka: 24h

75,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Maść Heal it

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Okluzyjna maść gojąca heal it, przeznaczona do szczególnej pielęgnacji skóry po urazach i zranieniach dzięki synergicznemu współdziałaniu wielu substancji czynnych o właściwościach przeciwzapalnych, antyseptycznych, kojących i ochronnych, przyspiesza procesy ziarninowania i gojenia drobnych ran, oraz wzmacnia i odbudowuje strukturę skóry i sierści.

 Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL)

Baza maści okluzyjnej heal it została stworzona z myślą o kontrolowanym i długotrwałym uwalnianiu substancji działających aktywnie na ranę, tak aby zapewnić maksymalną skuteczność preparatu.

W celu potwierdzenia skuteczności nośnikowej bazy, wykonano szereg testów, w tym przeprowadzono badanie uwalniania z różnych form bazowych: żel, krem, maść i maść okluzyjna przy zastosowaniu tzw. komory ekstrakcyjnej. Wyniki jasno potwierdziły kontrolowane uwalnianie substancji aktywnych z maści okluzyjnej heal it na tle innych form bazowych. Substancja aktywna jest dostępna natychmiast po zastosowaniu, ale jej uwalnianie jest stopniowe i rozłożone w czasie.

Działanie przeciwzapalne

Połączenie synergicznie działających ekstraktów roślinnych, przynosi natychmiastową ulgę w bólu, swędzeniu, podrażnieniach i napięciach skóry, znosząc jej zaczerwienienia i pieczenie. W maści heal it wykorzystujemy unikalne połączenie ekstraktów o wysokiej zawartości seskwiterpenów i flawonoidów wykazujących silne działanie przeciwzapalne, hamujących produkcję prostaglandyn (mediatorów odczynu zapalnego) poprzez blokowanie enzymu cyklooksygenazy odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn. Dodatkowo zawarta w nich helenalina i dihydrohelenalina hamują aktywację czynników transkrypcyjnych FN-kappa-B i NF-AT uczestniczących w procesie powstawania procesu zapalnego.

Wpływ na angiogenezę

Unikalna kompozycja składników aktywnych heal it poprawia mikrokrążenie w uszkodzonym naskórku, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Wynika to z obecności polisacharydów, flawonoidów, triterpenów i karotenów, działających na metabolizm glikoprotein, włókien kolagenowych i elastynowych, będących składnikami strukturalnymi żył. Dostarczone substancje pełnią rolę czynników indukujących tworzenie mikronaczyń, przyczyniając się tym samym do przyspieszania procesu gojenia. Bezpośrednio przekłada się to także na wzrost naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, które są niezbędne do odbudowy skóry i prawidłowego procesu bliznowacenia. Powstające blizny stają się mniej widoczne i niewyczuwalne, a czas regeneracji naskórka jest znacznie krótszy.

Działanie przeciwdrobnoustrojowe

Zastosowane olejki i żywice eteryczne posiadające właściwości przeciwzapalne, miejscowego uśmierzania bólu, korzystnie wpływają na strukturę powstających blizn oraz wykazują silne działanie antyseptyczne. W maści wykorzystano surowce bogate w antocyjany, garbniki oraz składniki olejków eterycznych wykazujące szerokie spektrum działania antybakteryjnego (często ograniczające rozwój bakterii patogennych odpornych na antybiotyki) i antygrzybiczego. Zabezpieczają uszkodzoną skórę przed infekcjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także stymulują wzrost włosów na zregenerowanej tkance.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć