JU STOP ITCH 3000ML

Stop Itch spray na zmiany skórne 3000ml

Dostępność: 3-8 dni

360,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Stop Itch spray na zmiany skórne 3000ml

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

stop itch to produkt stworzony specjalnie z myślą o koniach cierpiących na lipcówkę (z ang. sweet itch, insect bites hypersensitivity IBH), egzemę letnią (z ang. summer eczema) i inne alergie kontaktowe oraz pomocniczo przy świerzbie (z łac. Scabies). Jego skład został zaprojektowany tak by niwelować wszystkie objawy, które mogą występować podczas odpowiedzi układu immunologicznego w kontakcie z alergenem. Dzięki połączeniu 7 substancji aktywnych w skutecznych stężeniach, uzyskaliśmy produkt o wielokierunkowym działaniu:

przeciwświądowym,
antyhistaminowym,
przeciwzapalnym,
silnie łagodzącym i ochronnym,
przeznaczony dla nadwrażliwej skóry koni.
 
Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).

MOCNY SKŁAD
DZIAŁANIE ANTYHISTAMINOWE
Zielona herbata - zawarty w ekstrakcie z zielonej herbaty związek należący do katechin tzw. ECGC czyli galusan epikatechiny ma zdolność blokowania kluczowych receptorów komórkowych, powodujących reakcje alergiczne. Potwierdzone wieloma badaniami działanie ECGC, opiera się na hamowaniu produkcji histaminy (mediatora procesów zapalnych i odczynu alergicznego oraz neuroprzekaźnika) i immunoglobulin E (IgE), wytwarzanych przez organizm po rozpoznaniu alergenu – w przypadku lipcówki najczęściej alergenów zawartych w ślinie owadów. Ekstrakt z zielonej herbaty zawiera także inne związki z grupy katechin i flawonoidów zmniejszające stany zapalne poprzez supresję cytokin prozapalnych (interleukin 4, 5 oraz 10) i regulację układu cytokin Th1/Th2, dzięki czemu, jeśli organizm zdążył już zareagować na obecność alergenu, możliwe jest zmniejszenie objawów towarzyszących.

DZIAŁANIE REPELENCYJNE
I ŁAGODZĄCE
Olejki eteryczne - aby zapewnić wielokierunkowe działanie, w składzie produktu obecna jest także mieszanina 3 olejków eterycznych: lawendowego, miętowego oraz z drzewa herbacianego.

Zarówno olejek lawendowy jak i olejek z drzewa herbacianego uznane są za naturalne środki antyhistaminowe. Mechanizm antyalergiczny ich działania polega na hamowaniu degranulacji komórek tucznych i zmniejszaniu aktywności receptorów histaminowych, a tym samym inhibicji uwalniania histaminy. W efekcie dochodzi do zatrzymania i złagodzenia anafilaksji skóry, reakcji obrzękowych oraz innych natychmiastowych reakcji alergicznych.

Olejek miętowy z kolei ze względu na wysoką zawartość mentolu działa miejscowo znieczulająco poprzez pobudzenie zakończeń nerwów czuciowych, przewodzących bodźce termiczne skóry i błon śluzowych, wywołując efekt chłodu na skórze dzięki czemu natychmiastowo przynosi ulgę przy ukąszeniach i użądleniach.

Wszystkie wykorzystane przez nas olejki mają także działanie repelencyjne - odstraszające insekty, a stosowane na skórę, łagodzą ból oraz świąd, przyspieszając proces gojenia oparzeń oraz ukąszeń owadów.

DZIAŁANIE PRZECIWŚWIĄDOWE
Benzoesan benzylu - w naszej formulacji wykorzystaliśmy jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwświądowych– benzoesan benzylu, który z powodzeniem jest stosowany w maściach przeciwświądowych oraz podczas leczenia świerzbu i alergii powodowanych przez pajęczaki i owady latające. Benzoesan benzylu oddziałuje na układ nerwowy pasożytów bytujących na skórze koni, prowadząc do jego porażenia. Dodatkowo liczne badania potwierdzają jego repelencyjne działanie na insekty takie jak komary, kleszcze i roztocza, mogące powodować reakcje alergiczne i stany zapalne.

DZIAŁANIE ŁAGODZĄCE
Połączenie ekstraktów roślinnych aloesu i nagietka, przynosi natychmiastową ulgę w bólu, swędzeniu, podrażnieniach i napięciach skóry, znosząc jej zaczerwienienia obrzęki i pieczenie. Seskwiterpeny i flawonoidy obecne w ekstrakcie z nagietka lekarskiego oraz enzymy (bradykinaza), sterole (cholesterol, kampesterol, β-sizosterol i lupeol ) i chinony (aloina, emodyna) pochodzące z ekstraktu z aloesu wykazują zdolność inhibicji enzymów COX1i COX2 odpowiedzialnych za produkcję mediatorów odczynu zapalnego oraz właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne oraz przeciwwirusowe.

W ekstrakcie aloesowym obecna jest także niedawno odkryta glikoproteina chromon C-glukozylowy (inaczej nazywany alprogenem), wykazująca silne właściwości antyalergiczne, poprzez hamowanie reakcji histaminy.

Wykorzystane przez nas ekstrakty roślinne dostarczają skórze także wielu substancji odżywczych (wit. A, C, E, B12, kwas foliowy, cholinę oraz wiele aminokwasów) i nawilżających (mukopolisacharydy, szczególnie glukomannany).

Dodatek d-panthenolu i oleju rzepakowego zmniejszają pieczenie i łagodzą zaczerwienienia skóry wrażliwej, a także przyspieszają proces gojenia drobnych ran i uszkodzeń, poprzez stymulację podziałów komórkowych naskórka.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć