Nie tylko konie na patyku - czym jest hobby horse?

Komentarze (0)

Nie tylko konie na patyku - czym jest hobby horse?

Czym jest hobby horse?

Hobby horse to rodzaj zabawki z podobizną głowy konia, do której przytwierdzony jest drewniany kij. Hobby Horsing to oficjalna i międzynarodowa dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze Skandynawii, a dokładnie Finlandii, powstała w 2010 roku.

Hobby horse cieszy się bardzo długą historią. To jedna z najpopularniejszych zabawek, a znały ją już dzieci w starożytnej Grecji czy Rzymie. Trudno określić dokładną datę powstania tej zabawki.

Dlaczego akurat koń? W różnych epokach i społecznościach ludzkich, koń był często postrzegany jako symbol bóstw oraz kojarzony z potężnymi siłami natury. Wielokrotnie odgrywał istotną rolę w obrzędach i rytuałach. Koń, zwykle w pozytywnym kontekście, pojawiał się w folklorze i literaturze jako istota o szczególnym znaczeniu. Jego obrazy można znaleźć na różnego rodzaju dekoracjach, w architektonicznych zdobieniach, a także na przedmiotach codziennego użytku.

Hobby Horse dzisiaj to nie tylko dobra zabawa, ale również rywalizacja

Na terenie całej Polski organizowane są zawody Hobby Horse, w okolicach naszego sklepu jest to stajnia BOTOP w Przybyszewie. Najpopularniejszą konkurencją są skoki przez przeszkody, ale organizowane są również dyscypliny ujeżdżenie oraz WKKW. Zasady przypominają zawody jeździeckie. Są różne klasy wysokości, trudności, a także rodzaje konkursów, czyli dokładności, szybkości, a nawet potęga skoku. Kategorie dobiera się na podstawie wieku oraz stopnia zaawansowania danej osoby. Podczas przejazdu konik musi być trzymany między udami i co najmniej w jednej ręce, w innym wypadku uczestnik zostaje wyeliminowany.

Hobby Horse stało się również nieodłączną aktywnością na obozach jeździeckich jako dodatkowa forma ruchu i zabawy.

Hobby horse to nie tylko forma rozrywki, ale także możliwość wyrażenia artystycznego i kreatywności. Ludzie projektują i tworzą swoje własne konie oraz osprzęt do nich. Niektóre koniki mają nawet swoje rodowody.

hobby horse

hobby horse bellahobby horse horzehobby horse tarant

Hobby Horse - akcesoria w Passion-Horse!

W naszym sklepie również znajdziesz wymarzonego Hobby Horse, a nawet takiego, który wydaje dźwięki galopu i rżenia. Dodatkowo oferujemy szeroki wybór akcesoriów wykonanych tak jak dla prawdziwego konia, tylko w mini rozmiarach. Kantary podszyte futerkiem w różnych kolorach, a nawet haltery sznurkowe. Do wyboru są również nauszniki oraz derki dla ukochanego wierzchowca. Dla dzieci oferujemy specjalnie zaprojektowane rękawiczki dla ochrony dłoni.

hobby horse nausznikihobby horse kantarhobby horse derka

Dla młodszych dzieci, które z różnych powodów nie mogą uprawiać Hobby Horsingu lub są po prostu za małe, a pragną mieć swojego konika proponujemy zabawkę Cuddle Pony. Specjalnie zaprojektowany pluszak, który ma odzwierciedlać prawdziwego konia. Dla niego do wyboru są przeróżne akcesoria, które sprawią dużo radości i uśmiechu. Konika Cuddle Pony można wyposażyć w cały sprzęt do jazdy lub transportować w specjalnie zaprojektowanej torbie.

cuddle pony

cuddle ponycuddle ponycuddle pony konik przytulanka

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć