JU COOL IT

5 sztuki

Cool It żel chłodzący 500ml

Wysyłka: 24h

77,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Cool It żel chłodzący 500ml

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Specjalistyczny, regeneracyjny żel chłodzący dla koni sportowych cool it, narażonych na silny i długotrwały wysiłek treningowy.

Intensywne właściwości regenerujące
Intensywne właściwości przeciwobrzękowe
Przynosi ulgę w bólach mięśni, stawów, więzadeł i ścięgien
Wspomaga krążenie w obrębie przeciążonych i zmęczonych kończyn
Działa wspomagająco w likwidacji świeżo powstałych obrzęków i stanów zapalnych
 
Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).

SKŁADNIKI AKTYWNE:

MENTHOL, WORMWOOD EXTRACT, CALENDULA EXTRACT, ARNICA EXTRACT, EUCALYPTUS ESSENTIAL OIL, PEPPER MINT ESSENTIAL OIL, LAVENDER ESSENTIAL OIL, CAMPHOR.


OPTYMALNY CZAS CHŁODZENIA

Składniki żelu i ich stężenia zostały dobrane w taki sposób aby zapewnić natychmiastowy i długotrwały efekt chłodzenia, tak jednak, by nie powodować spowolnienia krążenia i nadmiernego przechłodzenia kończyn.

Wykorzystany w produkcie mentol poprzez miejscowe podrażnienie receptorów termicznych w skórze, obniża wrażliwość włókien czuciowych, które przewodzą ból, dzięki czemu działa miejscowo znieczulająco i rozkurczowo, zapewniając jednocześnie przyjemne odczucie chłodu i rozluźnienia.

Kamfora wykorzystana w formulacji wodnej, doskonale przenika przez skórę, powodując uczucie zimna, podobne do mentolu i działa z nim synergicznie wzmacniając i wydłużając efekt chłodzenia i znieczulenia, jednocześnie wykazując działanie wspomagające krążenie.


SIŁA cool it PŁYNIE Z NATURY
Unikalna kombinacja olejków eterycznych z eukaliptusa, mięty pieprzowej oraz lawendy dzięki właściwościom przeciwzapalnym, rozkurczowym, przeciwbólowym, przynosi natychmiastową ulgę przetrenowanym tkankom i niweluje napięcia mięśniowe. cool it zapobiega również powysiłkowemu sztywneniu stawów.

Olejek eukaliptusowy wykazuje dodatkowo działanie wspomagające ukrwienie, dlatego też zalecany jest przy bólach mięśniowych tzw. zakwasach, występujących po silnym i długotrwałym wysiłku, szczególnie u koni powracających do formy po długotrwałej przerwie.

Ekstrakt z arniki górskiej wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Pobudza krążenie skutecznie rozpraszając nagromadzone w uszkodzonych tkankach płyny (krew, osocze czy limfę). Dzięki temu cool it skutecznie usuwa obrzęki  i krwiaki.
Zawarte w ekstrakcie z arniki helenalina i dihydrohelenalina, hamują aktywację czynników transkrypcyjnych (FN-kappa-B i NF-AT), uczestniczących w indukowaniu procesu zapalnego, prowadząc do resorpcji stanów zapalnych.

Seskwiterpeny i flawonoidy obecne w ekstrakcie z nagietka lekarskiego, wykazują zdolność inhibicji enzymów COX1 i COX2, odpowiedzialnych za produkcję mediatorów odczynu zapalnego oraz efekty przeciwbólowe.

Ekstrakt z bylicy piołun z uwagi na silne działanie przeciwbólowe i rozluźniające, doskonale sprawdza się w leczeniu zwyrodnień stawowych i reumatycznych, ponadto doskonale łagodzi bóle mięśniowe, kostne i stawowe oraz znosi sztywność podczas ruchu.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć