JU MUD TAMER

2 sztuki

Mud Tamer maść na grudę 200g

Wysyłka: 24h

80,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Mud Tamer maść na grudę 200g

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Mud Tamer to preparat zaprojektowany tak by swoim składem zapewnić pełne spektrum ochrony przed  mikroorganizmami, ukierunkowując swoje działanie przede wszystkim na gram dodatnie bakterie Dermatophilus congolensis, które są najczęstszą przyczyną powstawania grudy u koni. Wykorzystane składniki aktywne dobrane zostały pod kątem mechanizmu ich działania na mikroorganizmy, w odpowiednich stężeniach, tak by wzajemnie się uzupełniały i zapewniały 100% skuteczność w walce z grudą oraz wspomagały regenerację i gojenie zainfekowanych obszarów.

 Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).

OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO

Znany jest przede wszystkim z doskonałego działania antyseptycznego. Zawarte w nim związki fenolowe
i terpeny działają przeciw drobnoustrojowo wobec bakterii (również niektórych antybiotykoopornych), grzybów oraz wirusów.
Mechanizm działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego opiera się na destabilizacji i niszczeniu błony komórkowej, a także wykazywaniu zdolności do hamowania syntezy kwasów nukleinowych i niektórych białek drobnoustrojów.

Poza antyseptycznym działaniem olejek z drzewa herbacianego wykazuje też silne właściwości przeciwzapalne, oraz przyspiesza gojenie ran spowodowanych rozwojem patogenów.

TYMOL

Tymol jest cennym związkiem organicznym, naturalnie występującym w wielu naturalnych olejkach eterycznych. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego wykazuje zdolności antyseptyczne poprzez mechanizm uszkadzania błony komórkowej i prowadzenia do lizy komórek patogenów.

Dodatkowo, tymol posiada zdolność hamowania enzymów z grupy dehydrogenaz (niezbędnych do oddychania komórkowego) i redukowania poziomu ATP oraz hamowania wytwarzania biofilmu przez patogeny, uniemożliwiając tym samym ich funkcjonowanie.

SIARCZAN 8-HYDROXYCHINOLINY

Jest to pochodna chinoliny wykazująca szereg korzystnych właściwości, z których w przypadku grudy, najistotniejsze jest działanie antyseptyczne wobec zarówno gram-dodatnich jak i gram-ujemnych bakterii.

Składnik ten doskonale działa też na drożdże, pleśnie i wirusy, wykazuje także działanie przeciwzapalne, antynowotworowe oraz jest doskonałym przeciwutleniaczem.

BALSAM PERUWIAŃSKI

Niezastąpiona substancja o ogromnych możliwości w zakresie leczenia chorób skóry.
Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne doceniane są ze względu znaczącą skuteczność odkażania połączonego z jednoczesną regeneracją uszkodzonych tkanek.

Balsam peruwiański pobudzając mikrokrążenie krwi wpływa na naturalne procesy odnowy skóry, poprzez zrost produkcji kolagenu i elastyny.

EKSTRAKT Z NAGIETKA I ALOES

Połączenie ekstraktów roślinnych aloesu i nagietka, przynosi natychmiastową ulgę w bólu, pieczeniu, podrażnieniach i napięciach skóry, znosząc jej zaczerwienienia i obrzęki. Seskwiterpeny i flawonoidy obecne w ekstrakcie z nagietka lekarskiego oraz enzymy (bradykinaza), sterole (cholesterol, kampesterol, β-sizosterol i lupeol ) i chinony (aloina, emodyna) pochodzące z ekstraktu aloesu, wykazują zdolność inhibicji enzymów COX1 i COX2 odpowiedzialnych za produkcję mediatorów odczynu zapalnego oraz właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne oraz przeciwwirusowe.

D-PANTHENOL

Dodatek naturalnego prekursora witaminy B5 (kwasu pantotenowego), która bierze udział w podziałach i wzroście komórek, wspomaga gojenie ran oraz przyspiesza wzrost włosów i zapewnia im sprężystość

CYNK

W postaci tlenku cynku wykazuje działanie ściągające, osuszające, antyseptyczne i przeciwzapalne. Jest szczególnie polecany w pielęgnacji podrażnionej skóry ze względu na zdolność przyspieszania gojenia ran oraz tworzenia warstwy ochronnej.

OLEJEK LAWENDOWY

Olejek lawendowy bogaty w antocyjany, garbniki oraz składniki olejków eterycznych, wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego i antygrzybiczego.

Zabezpiecza uszkodzoną skórę przed infekcjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przyspiesza proces gojenia się ran, oparzeń oraz ukąszeń owadów.

W badaniach naukowych wykazano także zdolność olejku lawendowego do stymulacji podziałów komórkowych, a tym samym tworzenia nowych cebulek włosowych i zwiększania szybkości ich wzrostu.

WOSK PSZCZELI

Wosk pszczeli składa się z mieszaniny kwasów organicznych, estrów, hydroksykwasów, jedno- i dwu-hydroksylowych alkoholi oraz węglowodorów. Dzięki zawartości wyżej wymienionych składników wosk pszczeli działa natłuszczająco
na skórę i chroni ją przed utratą wody, wytwarza na skórze warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega przesuszeniu i zniszczeniu naskórka.

Produkty powiązane

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć