CABI GLUE 300 G

Preparat na strzałki Cabi Glue, 300 g

Dostępność: 3-5 dni

189,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Preparat na strzałki Cabi Glue, 300 g

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Opis produktu

Preparat na strzałki Cabi Glue 300 g — szybka poprawa stanu kopyt

Bez kopyt nie ma konia — to znane wśród jeźdźców powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Prawidłowe, zadbane kopyta stanowią klucz to końskiego zdrowia i umożliwiają wierzchowcowi zdrowe, szczęśliwe życie oraz regularne treningi i osiąganie sukcesów sportowych. Niestety, warunki w stajni i na padoku czasem nie sprzyjają utrzymywaniu kopyt w dobrym stanie. Aby to ułatwić, znana i lubiana przez jeźdźców marka Over Horse stworzyła Cabi Glue. To preparat na strzałki, który powinien znaleźć się w każdej jeździeckiej pace.

Kiedy warto stosować preparat na strzałki Cabi Glue?

Preparat Cabi Glue powstał z myślą o koniach, które spędzają czas na wilgotnym podłożu i mają tendencję do gnicia strzałek kopytowych. Pomaga w utrzymaniu kopyt w dobrym stanie. Jest bardzo przydatny zwłaszcza jesienią i zimą, gdy praktycznie nie da się uniknąć utrzymywania koni na wilgotnym podłożu — na padoku lub w stajni.

Cabi Glue stanowi także wsparcie i ochronę rogu kopytowego bezpośrednio po korekcji kopyt i jest pomocny, gdy strzałka robi się miękka. Zastosowanie preparatu pozwala uniknąć kłopotów związanych z gniciem strzałki u koni oraz poprawia stan strzałek, bruzd środkowych i podeszw kopyt.

Preparat na strzałki odżywia, chroni przed bakteriami oraz zwiększa elastyczność kopyta, co pozwala zachować zdrową puszkę kopytową i uniknąć infekcji.

Warto stosować preparat Cabi Glue:

  • u koni z tendencjami do gnicia strzałki kopytowej
  • przy pierwszych oznakach problemów z gnijącą strzałką
  • profilaktycznie u koni utrzymywanych na wilgotnym podłożu
  • w sezonie jesienno-zimowym, jako wsparcie dla strzałek i ochronę przed infekcjami
  • po korekcji kopyt jako dopełnienie pielęgnacji i zabezpieczenie tkanek przed zanieczyszczeniami.

Jak działa Cabi Glue od Over Horse?

W skład żelu wchodzą m.in. chelaty miedzi i cynku, a także kwasy organiczne. Działanie tych substancji wzajemnie się uzupełnia: chelaty miedzi i cynku utwardzają tkanki, zabezpieczają je przed wnikaniem bakterii i grzybów oraz procesami gnilnymi, a także zapobiegają przesuszeniu kopyta. Kwasy organiczne wydłużają pozytywne działanie na tkanki oraz zapobiegają łączeniu się żelu z patogenami z podłoża. Żel jest gęsty i świetnie trzyma się kopyta, dzięki czemu skutecznie chroni strzałkę i przez długi czas działa odżywczo oraz ochronnie.

Stosowanie

Preparat na strzałki Cabi Glue nakładamy na dokładnie oczyszczone kopyto — na całą podeszwę, ze szczególnym uwzględnieniem strzałki i bruzdy środkowej. Wypuszczamy konia, dopiero gdy żel zaschnie na strzałkach.

Skład: woda, siarczan miedzi złożony, siarczan cynku złożony, kwas mlekowy, kwas octowy, kwas wersenowy

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć