Ubranie do jazdy konnej na lato

Komentarze (0)

Ubranie do jazdy konnej na lato

Jeździectwo jest sportem, która wymaga zabudowanej odzieży, na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwolą na przyjemną jazdę nawet w temperaturze powyżej 25 stopni. Nasz przewodnik po letnim stroju pomoże Ci ubrać się komfortowo i modnie na jazdę konną. Proponowane przez nas stylizacje świetnie sprawdzą się na obóz jeździecki.

Kask do jazdy konnej na lato

Kask nawet w upalne dni jest pozycją obowiązkową w każdym wyposażeniu jeździeckim. Komfortowe noszenie w upalne dni zapewnia dobra wentylacja oraz możliwość wyjęcia i wyprania wyściółki. Wszystkie kaski dostępne w naszym sklepie posiadają wentylację. Kaski różnią się od siebie przeprowadzeniem kanałów wentylacyjnych. Dlatego w niektórych modelach podczas szybszej jazdy czujemy przyjemny powiew. Biorąc pod uwagę różne pory roku, przyjemny powiew w lecie jest zdecydowanie pożądany. Mój patent na sprawdzenie wentylacji, w której czujemy wiatr we włosach to test światła. Podnosimy kaski pod światło i model z największymi prześwitami zapewni nam najlepszy przewiew.

KASKI JEŹDZIECKIE

Uwaga w upały nie zostawiaj kasku w samochodzie!

Czapka z daszkiem dla jeźdźca

Do stajni warto zabrać ze sobą czapkę z daszkiem. Jeździectwo jest sportem, w którym większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W upalne dni warto zadbać o nakrycie głowy, dlatego czapka z daszkiem będzie idealnym dopełnieniem stroju jeździeckiego.

czapki z daszkiem

Rękawiczki jeździeckie

Wiele razy słyszałam w sklepie pytanie czy są rękawiczki jeździeckie bez palców? Nie. Rękawiczki jeździeckie mają chronić palce, w związku z tym musi być na nich wytrzymałe tworzywo. Ze względu na ochronę spodu dłoni, w tym miejscu musi znajdować się mocniejszy, grubszy materiał. Właśnie dlatego producenci sprzętu jeździeckiego stworzyli rękawiczki z siateczką na wierzchniej stronie dłoni. Takie rozwiązanie zapewnia lepsza cyrkulację powietrza. Panie z długimi paznokciami pamiętajcie, że dla Was najlepsze będą modele z mocniejszym materiałem na końcach palców.

Letnie rękawiczki jeździeckie:

RĘKAWICZKI JEŹDZIECKIE LETNIE

Koszulka do jazdy konnej

Najbardziej znaną koszulką do jazdy konnej jest polo. Choć koszulkę polo tak naprawdę wymyślił tenisista, jej nazwa niewątpliwie kojarzy się z dyscypliną jeździecką. Jeżeli chcesz dodać elegancji swojej jeździeckie stylizacji wybierz właśnie taki model.

Podczas jazdy konnej dobrze sprawdzą się koszulki wykonane z bawełny lub specjalnie stworzone sportowe materiały. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie pasują do bryczesów. Niektóre koszulki konkursowe oprócz spełniania wymogów dotyczących stroju na zawody mają wszechstronny wygląd, dzięki czemu świetnie sprawdzą się na trening. Bluzki sportowe wyposażone są wstawki z siateczki, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, niektóre dodatkowo posiadają ochronę przed promieniowaniem UV.

Nasza propozycja bluzek do jazdy konnej w upalne dni

koszulka polo damska do jazdy konnejmłodzieżowa koszulka do jazdy konnej

Bryczesy do jazdy konnej

Najlepsze letnie bryczesy jeździeckie są wykonane z cienkiego materiału. Niektóre modele, wyposażone są w siateczkę po boku, która zwiększa  cyrkulację powietrza. Podczas upalnych dni zdecydowanie najlepiej sprawdza się lej silikonowy. Wszystkie oferowane przez nas bryczesy i legginsy są wykonane z trwałych materiałów, które zdadzą egzamin podczas jazdy konnej.

Zastanawiasz się czy lepsze są legginsy czy bryczesy?

Legginsy nie posiadają guziczków i zamka, po prostu je wciągamy. Materiały z którego zostały wykonane bardzo często są podobne. Legginsy mają wysoki stan. Wybór pomiędzy bryczesami, a legginsami powinien być uzależniony od tego co lubisz nosić i w czym czujesz się najlepiej. 

Najlepsze letnie bryczesy do jazdy konnej

BRYCZESY damskie  bryczesy męskie  bryczesy dziecięce

letnie legginsy młodzieżowe

Buty do jazdy konnej 

Najlepsze buty jeździeckie w upalne dni są wykonane z naturalnej skóry, taki materiał będzie najlepiej oddychał. Podczas jazdy konnej ważna jest ochrona łydek, którą zapewniają oficerki lub sztyblety z czapsami. Po 20 latach jeżdżenia na koniach muszę przyznać, że przy temperaturze powyżej 25 stopni najlepiej sprawdzają się sztyblety i podkolanówki jeździeckie. Należy jednak pamiętać, że podkolanówki nie są wykonane z materiału odpornego na tarcie i służą do zakładania pod obuwie jeździeckie. Jednak rozwiązanie sztyblety + podkolanówki możecie zaobserwować u wielu jeźdźców w różnych stajniach. 

Sztyblety wykonane z naturalnej skóry:

 1. Sztyblety jeździeckie Derby

 2. Sztyblety jeździeckie Classic Style

 3. Sztyblety jeździeckie Kentucky

 4. Sztyblety jeździeckie Hard Cap

 5. Sztyblety jeździeckie dziecięce skórzane

sztyblety jeździeckie

Czapsy wykonane z naturalnej skóry

 1. Czapsy jeździeckie letnie Lara
 2. Czapsy letnie z siateczki Mesh
 3. Czapsy jeździeckie Hippica Roma

 4. Czapsy jeździeckie Hippica Elastic

CZAPSY JEŹDZIECKIE 

Sprawdzone oficerki do jazdy konnej

 1. Oficerki jeździeckie Titanium Style

 2. Oficerki jeździeckie Romy

 3. Oficerki jeździeckie Julia damskie i dziecięce

oficerki jeździeckie

Podkolanówki jeździeckie

W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór podkolanówek do jazdy konnej. Wśród nich jest model z nadrukiem silikonowym, który zapewnia dodatkową przyczepność i uczucie przyklejenia do siodła. Skarpetki jeździeckie wykonane z cienkiego materiału, świetnie sprawdzają się latem pod oficerki i czapsy. Najbardziej trwałe będą grubsze podkolanówki wykonane z bawełny.

 1. Podkolanówki jeździeckie z silikonem

 2. Podkolanówki jeździeckie letnie

 3. Podkolanówki jeździeckie bawełniane

podkolanówki jeździeckie

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć